OFK Beograd
Čukarički
Čukarički
JSL: Mladost(L) - Voždovac 3:2

Mladost je napravila ogroman korak ka ostvarenju ovogodišnjeg cilja.Nakon današnjeg duela opstanak je znatno bliži. U neizvesnom susretu nadigran je Voždovac i ostvaren zlata vredan trijumf. Možda i presudan i ako do kraja ima još osam utakmica. Od sjaja do očaja i nazad odigrali su izabranici Nenada Milovanovića. Od sigurne pobede,do strepnje za jedan bod. Ipak,kada je bilo najpotrebnije proradio je oporavljeni golgeter i podigao stadion na noge u prvom minutu sudijske nadoknade...

Trenutak iz prvih 45 minuta

Tek što se krenulo sa centra,gosti bivaju u šansi. Marko Adamović prolazi po levom boku, “zavrće“ loptu u peterac rivala gde Odita ne reaguje baš najbolje,pa Krznarić nije morao da interveniše. Sledeći obećavajući napad kreirali su „plavi“. Gavrić je fantastičnim lob pasom, sa dvadeset i kusur metara, izbacio Jovanovića u prvi plan a on uspeo da prevari Supića sa desetak metara i donese prednost domaćinu. Sve se zbilo u 6. minutu. Svega petnaest minuta kasnije dogodio se najlepši detalj susreta. Agilni Gavrić je pronašao put do mreže maestralnim udarcem sa 25 metara! Lopta je usput zakačila stativu i odsela iza Supićevih leđa! Gol za TV špice! Tek nakon dva primljena gola, gosti dolaze do daha i prave češće izlete na deo terena koji pripada Lučancima. Da mogu da priprete pokazao je Zlatković na isteku pola časa igre. Oštro je tukao sa 17-18 metara, Krznarić siguran. Sedam minuta kasnije gosti smanjuju na 2-1. Dosuđen je slobodan udarac za Beograđane, dvadesetak metara iskosa sa leve strane. Centrirao je Adamović a Odita pogađa glavom iz neposredne blizine. Voždovac se vratio u igru i vrlo lako mogao do egala već u sledećem minutu ali Adamović propušta kolosalnu šansu sa 6-7 metara. Bio je neometan, no šutira dosta traljavo.

Početak susreta

Start drugog dela donosi bolju igru pulena Bratislava Živkovića. Već u 49.minutu na semaforu je stajalo 2-2. Kardinalna greška Krznarića kumovala je izjednačenju. U želji da ispuca loptu,dugo je oklevao,tako da je Odita prišao preblizu,uspeo da izblokira udarac i praktično iz tog bloka pogodi mrežu! Olako primljeni pogodak uneo je nervozu u igru domaćih. Gosti preuzimaju inicijativu. Beležimo dobar napad u 63. minutu. Odita je bio u solidnoj poziciji unutar kaznenog prostora, međutim biva izblokiran u odsudnom trenutku. Prvi konkretan atak domaćih u nastavku,završava se lukavim pokušajem Gavrića iz slobodnog udarca sa 17-18 metara. Supić siguran i šalje loptu u korner. Igrao se 68.minut. Na sledeću pravu priliku čekalo se do 82. minuta. Eze je prošao po levoj strani, uposlio Živadinovića na petercu, on tuče iz prve ali na gol liniji interveniše Pavlović i sprečava siguran pogodak! Uzvraćaju „Zmajevi“ pet minuta pre kraja. Đermanović je pokušao glavom, Krznarić pokazao da poseduje odličan refleks i donekle se iskupio za kiks u 49. minutu. Nedugo zatim,trenutak odluke. Igrao se prvi od četiri minuta sudijske nadoknade. Eze je primio loptu dvadesetak metara od gola, oslobodio se čuvara, topovski šutirao i pogodio!3-2!“ Bubamara-projektil“ završava blizu gornjeg desnog ugla nemoćnog Supića! Erupcija oduševljenja domaćih navijača! Radost nije krio ni Nigerijac, koji se vratio na teren posle pauze! Gol koji uliva dodatno samopouzdanje njemu ali i celokupnoj ekipi pred naredne mečeve!