Podunavski okrug : Sloboda iznenadili sve, ali ne i sebe

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva Lipljani su gostovali ekipi Železničara iz Kušadka, timu koji je na početku sezone najavio borbu za plasman u viši rang takmičenja, i po tradiciji neugodnom protivniku. Imavši u obziru da iz Kušadka niko nije uspeo da odnese ni bod, očekivano je bilo da domaćin i ovog puta pobedi. Da se to ne dogodi potrudili su se borbeni gosti. Uvereni da imaju tim za velike domete iznenadili su mnoge ali ne i sebe. Gostujući igrači bili su bolji od samog početka utakmice i pokušavali su da kroz pas igru dodju do gola protivnika, dok su domaći pokušavali dubokim loptama da poremete sigurnu odbranu Slobode. U tim skokovima neprikosnoveni su bili štoperi gostiju Stanisavljević, Pirivatrić i Jovanović. Uprkos katastrofalnom terenu fudbaleri Slobode su imali par izglednih šansi, od kojih je jedna krunisana golom kada je Dragan Pajić u 30. minutu na odličnu asistanciju Marinkovića pobegao odbani i matirao golmana domaćih (0:1). Napadači gostiju Pajić i Marković su bili nerešiva enigma za domaći fudbalere, i svaka lopta upućena njima je bila opasnost za gol, što im nije dozvoljavalo da odlučnije krenu u napad.

U drugom poluvremenu Železničar je odlučio da krene na sve ili ništa, napadao je svim silama ali disciplinovana odbrana Lipljana nije dozvoljavala da domaćini imaju više od dve polušanse i par šuteva sa prilične udaljenosti što nije predstavljalo opasnost za golmana Milovanovića. U tim trenucima gosti imaju tri kontranapada. Prva izgledna šansa za goste u drugom delu je u 60. minutu kada mladi Jakovljević istrčava kontru na pas Marinkovića, ali ga je loš teren onemogućio da postigne gol. Ista akcija se dogadja u 68. minutu asistencija Marinkovića a ovog puta u šansi se našao još jedan mladi igrač Marković i opet ga je loš teren onemogućava da se upiše u strelce.  I kada domaći igrači više nisu obraćali pažnju na odbranu sevnula je još jedna kontra u 85. minutu je Pajić odličnim centaršutom pronašao slobodnog Markovića ali se on nije najbolje snašao i promašio je najizgledniju priliku na utakmici. Od velikog zanačaja za goste je bio i ulazak u igru korpulentnog Stojakovića , povratnika u tim Slobode, koji je skok igrom pomogao odbrani gostiju.

SLOBODA : 1. Milan Milovanović , 2. Marko Pavlović , 3. Lazar Mitić , 4. Aleksandar Stanisavljević , 5. Saša Pirivatrić , 6. Zoran Jovanović, 7. Ivan Jakovljević , 8. Nenad Ranković , 9. Pajić Dragan , 10. Bojan Marinković , 11. Dragan Marković. Rezerve: 12. Vladan Radovanovic , 13. Živoslav Stojaković (od 60 min) , 14.Marko Čairović (od 71 min) , 15. Sača Gajić.
Utamicu je sudio olični Živojin Jovanović , nije podlegao pritisku domaćeg terena i pokazao karakter. Imajući u vidu da je od pet timova iz vrha samo Sloboda pobedila i to konkurenta za vrh na gostovanju, to im daje za pravo da se nadaju još jednoj pobedi kada dočekuju ekipu Drugovca.