SLV: Bačko-sremski derbi bivših prvoligaša rešen u prvih jedanaest minuta
17.04.2013 Vinko Jankovic

Prvenstveni meč bivših prvoligaša i bačko-sremski derbi, danas na gradskom stadionu u Somboru , rešili su domaći fudbaleri u svoju korist i to u prvih desetak minuta utakmice. Koliko je bio bolan onaj prošlonedeljni poraz u Šidu, kada su se sa tog gostovanja  somborci vratili sa sedam komada u mreži, danas se videlo odma na početku utakmice sa ekipom Srema. Naime, četa trenera Spasojčevića , od prvog minuta je krenula ka golu gostiju, u želji da se počne sa iskupljivanjem za nedelji debakl u Šidu, i to im je pošlo za rukom, jer sve što su rezultatski učinili bilo je to na početku utakmice. Lep i sunčan dan, ali radni, nije na tribine privukao više od sto gledalaca, a neki nisu pošteno ni seli na svoja mesta, mreža gostiju se zatresla. Bio je peti minut kada je jedna akcija po desnoj strani završila dodavanjem na suprotnu , gde je bio vrlo opasni Romić, koji prihvata loptu, okreće svog čuvara i udarcem po zemlji šalje je u levi donji ugao golmana Srema. Samo dva minuta kasnije, isti akteri dobijaju aplauz na otvorenoj sceni, Romić za odličan šut iskosa sa leve strane iz nemoguće pozicije, i golman Brković za intervenciju i odbranu svoga gola, parada i  korner za domaćina. Munjevite akcije fubalera Radničkog kao da su zbunile goste iz Sremske Mitrovice i već u 11 minuti novi korner za somborce koji je izveo Romić i odlično ubacio u peterac, a Nikola Makar je dobrim skokom pre golmana Brkovića došao do lopte i sproveo je u mrežu za , na kraju se ispostavilo , konačnih 2: 0. Iz prvog poluvremena, jedna dobro izigrana akcija u 28 minutu , kada je u prilici bio Dimitrijević, ali i mladi golman somboraca Stanković, potvrđuje svoj talenat među stativama i brani udarac napadača gostiju. Nastavak utakmice u drugom poluvremenu nije bio kao onaj iz prvih 45 minuta. Gosti su se oslobodili pritiska i ravnopravno se nosili sa domaćinima, a vredne pomena su dve prilike koje je imao napadač Bošković u 61 i 62  minutu. Najpre je njegov šut sa udaljenosti , dobro odbranio golman gostiju tako što je loptu poslao u korner iz kojeg je ponovo napadač somboraca bio u prilici ali je loptu poslao pored gola. Od šansi gostiju, ona u 88 minutu, kada je kapiten Miloš Vidić iz neposredne blizine mlako glavom poslao loptu u ruke Stankovića . Fer i korektna utakmica, dobro suđenje sudije Majstorovića sa svojim pomoćnicima i zaslužena pobeda domaće ekipe.

Sombor, 17. april 2013. godine  RADNIČKI -SREM  2:0 (2:0) Gradski Stadion. Gledalaca 100. Sudija Majstorović (S. Banovći) pomoćnici Utješanović i Lovre(oba Novi Sad) delegat Radusin(Odžaci). Strelci : Romić u 5i Makar u 11. za Radmički. Žuti kartoni Major, Bošković i Konjović (Radnički) , a Lakić (Srem) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Radomir Romić (Radnički).

Radnički : Stanković, Desnica, Baljak, Vidović, Šarenac, Major, Bošković, Hoscieslavski(Faber), Konjović, Romić (Macanović) Makar (Purić).
Srem: Brković, Jeremić, Tanasković, Grabovičkić, Salatić, Karadžić, Dimitrijević (Ivković), Čović, Stajić (Stevanović), Vidić i Lakić (Stanković).

Na slici: Akcija iz 11. minuta i gol Nikole Makara (crveni dres 11) posle kornera kojeg je izveo Romić. U gornjem desnom uglu, najbolji pojedinac utakmice Radomir Romić.