Kadeti Zvezde sa pola tuceta golova ispratli Lučance

Kadeti Crvene zvezde nisu ponovili proŔlogodiŔnji uspeh kada su se okitili titulom, ove godine su zauzeli tek četvrto mesto. Na zatvaranju sezone u goste im stižu vrŔnjaci iz Lučana.

Ā

Samo Å”to je susret počeo, kazaljka nije okrenula ni pun krug, Zvezda je preko Rakića povela. Nije mu bilo teÅ”ko da sa metra razdaljine zakuca loptu u praznu mrežu posle dobre akcije čitavog napadačkog reda. Potom lepu kombinaciju Bubnja i Graonje u 17. minutu, ovaj potonji zavrÅ”ava Å”utem sa 12 metara, MatijaÅ”ević se istakao odbranom. Golman gostiju je ipak kapitulirao 5 minuta kasnije, Å ljivić je sa 18 metara poslao viÅ”e precizan nego jak Å”ut u samo ćoÅ”e za 2:0.

Zvezda apsolutno dominira terenom, u 27. minutu su mogli i do trećeg gola. Bubanj nije najbolje odreagovao pred golom gostiju, MatijaÅ”ević je ovog puta sačuvao svoju mrežu. Rezultat 3:0 je bio već u 34. minutu,Ā  Graonja je pogodio u trepavicu Rakića na svega 5 metara od gola Mladosti. Igrao se 39. minut kada je viđena prelepa akcija Å ljivić, Lolić, egzekutor Milosavić za četvrti gol domaćih.Ā

Raspad igre gostiju mogao ih je dva minuta kasnije koÅ”tati joÅ” jednog primljenog pogotka, Å ljivić ovog puta nije bio najprisebniji u odsudnom trenutku. Četiri gola prednosti sa kojom je Zvezda otiÅ”la na odmor je velika zaliha, a gostima preostaje da promene pristup igri, sačuvaju obraz i ne dožive katastrofu.

Samo Å”to je krenuo nastavak Bubanj je izaÅ”ao sam pred MatijaÅ”evića, ali je golman gostiju po ko zna koji put uspeÅ”no zaÅ”titio svoj gol. U 55. minutu je pukla petarda, Rakić postiže het-trik na asistenciju Milosavića.

Bubanj se najzad upisao u strelce u 66. minutu, Å”utem sa 16 metara, prethodno se lepo oslobodivÅ”i svog čuvara. Poslednju priliku na utakmici ima Nikolić u 79. minutu, kada ne uspeva sa tri metra da pogodi gol gostiju i tako konkuriÅ”e za promaÅ”aj utakmice.Ā

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 6:0 (4:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELCI: Rakić 1, 34. i 55, Å ljivić 22, Milosavić 39. i Bubanj 66.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković (Mitić), Graonja (Đurić), KariÅ”ik, Vukičević, Vidojević (Majstorović),Ā  Lolić, Milosavić (Nikolić), Rakić (Dimitrijević), Å ljivić, Bubanj.Ā

MLADOST: MatijaÅ”ević, VlaÅ”ković, Zlatanović (Milosavljević), Gordić, Stojanović, Veličković (Radojević), Pelivanović (Bojović)10, Bogdanović (Jelić), Racić (Radojković), Obućina, Divac.

Omladinske lige Omladinske lige Kadetska liga Srbije Crvena zvezda Mladost (L)