OFK 019 minimalnim rezultatom pobedio Balkanski
14.03.2021 temporadio.rs

OFK 019 - Zaječar (foto: temporadio.rs)

U 17. kolu Zone ā€œIstokā€ danas je odigran meč između domaće ekipe OFK 019 i Balkanski iz Dimitrovgrada. Na terenu pored spomenika ā€œLjubi Didićuā€ u Zaječaru viđena je jedna veoma neizvesna utakmica sa puno oÅ”trih startova i puno Å”ansi na obe strane. Zaječarci su ipak pobedili goste iz Dimitrovgrada minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) i osvojili nova tri boda za miran opstanak u ligi. Da potsetimo da se zaječarski ā€œzonaÅ”ā€ OFK 019 ovog proleća pojačao najiskusnijim igračima iz redova Kablova koji su proÅ”le godine osvojili 1. mesto u zoni ā€œIstokā€ i izborili ulazak u Srpsku ligu. To su Å”toper Petar Mladenović, brzonogi napadač Lazar Konić, ubojiti centarfor Nemanja Jovanović, iskusni vezista Martin Bućin i golman Ivan Ristić. U paketu je doÅ”ao i trener Igor Slović.

Ā

Krenuli su zaječarci od starta hrabro i već u 10. minutu iz jedne gužve u Å”esnaestercu udarac Nemanje Jovanovića kapiten gostiju SaÅ”a Markov zaustavio je rukom, Å”to je glavni sudija Jovan Milutinović iz Knjaževca okarakterisao kao jedanaesterac. Isti igrač je izveo najstoržu kaznu ali je golman Filip Istatkov odbranio. Na ā€œodbijenuā€ natrčao je DuÅ”an Žikić koji je iz blizine poslao loptu u nebranjenu mrežu. Do poluvremena gosti su imali dve veoma dobre prilike ali nisu uspeli da savladaju golmana Milana Petrovića. U nastavku je vođena lavovska borba sa puno Å”ansi na obe strane ali mreže su mirovale. U jednom delu utakmice igrači Balkanskog su imali viÅ”e od igre i konstantno pokuÅ”avali da dođu do izjednačenja ali odbrana OFK 019 je danas bila na visini zadatka.

OFK 019 ā€“ Balkanski 1:0 (1:0)

Zaječar: Teren kod spomenika ā€œLjubi Didićuā€. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Jovan Milutinović iz Knjaževca, pomoćnici Branislav Stanković iz BabuÅ”nice i Andrija Nikolić iz Pirota. Strelac: DuÅ”an Žikić u 10. minutu. Žuti kartoni: DuÅ”an Žikić, Martin Bućin, Nemanja Jovanović i MiloÅ” Jonović (OFK 019), SaÅ”a Vasov, Stefan Kirkov, Branislav Vasov i DuÅ”an Mančić (Balkanski).

OFK 019:Ā M. Petrović, Andrejević, Jelenković, P. Mladenović, N. Petrović, Konić, Bućin, Jovanović (Mitrović), Nikolić (Ilić), N. Mladenović (Jonović) i Žikić (Stanković).
BALKANSKI:Ā Istatkov, Davidović, Dimitrov (Mančić), Kirkov, D. Vasov, Markov, Petrov, Aleksov (Potić), Ćirić, S. Vasov, Todorović (B. Vasov).