Romantično jutro na Vračaru

Susret timova sa velikom tradicijom u srpskom fudbalu je počeo uspavankom. Domaći su prvi pripretili u 18. minutu, Selimović se našao u lepoj prilici na desetak metara od gola, ali je šutirao traljavo, pravo vrataru u naručje. Sve do 45. minuta igra se odvijala uglavnom na sredini terena, a tada na centaršut Štulića, Minić lepo reaguje i sa svega 5 metara glavom šalje loptu u sam ugao, međutim vratar gostiju bravuroznom intervencijom čuva svoj gol.
Nije u nastavku prošlo ni 2 minuta, a gosti dolaze u vođstvo. Milić je prošao po levoj strani, vratio povratnu do Stefana Jankovića koji je poturio nogu i loptu iz blizine uputio u mrežu. Romantičari tek tada dolaze do igre i samopouzdanja. Milić u 55. minutu sa oko 25 metara izvodi slobodnjak šutiravši snažno u ugao, a vratar Sinđe krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.

Petar Milić i u 67. minutu ima lepu priliku kada sa 8 metara glavom šutira, ali se ponovo sjajnom intervencijom istakao Čarapić. U 76. minutu Jevtić je prošao po krilu i na penalu uposlio strelca jedinog gola Jankovića, koji se lažnjakom oslobodio pratioca i umesto da šutira hteo je da se poigrava sa odbranom domaćih, oklevao je, te mu je Vujović oduzeo loptu.

Jedina opasna situacija pred golom Romantičara je viđena u 83. minutu, Mrđenović je šutirao iskosa sa oko 18 metara, kraj roglja. Dva najagilnija igrača Ofka u drugom poluvremenu su stvorili još jednu šansu u 85. minutu. Milić je centrirao, a Janković sa 7-8 metara tukao glavom, međutim danas izvrsni Čarapić ponovo paradom spašava svoj gol.

Sinđelić se nalazi pri samom dnu tabele sa sva tri poraza, dok je OFK Beograd u vrhu sa 7 osvojenih bodova i sledeće sedmice na svojoj Karaburmi dočekuje neugodno Jedinstvo iz Surčina, dok orlići gostuju Teleoptiku.

SINĐELIĆ - OFK BEOGRAD 0:1 (0:0)

STADION: FK Sinđelić. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Piljak Andreja. STRELAC: S.Janković 47.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Mrđenović (Sinđelić), N.Jevtić i Bogdanović (OFK Beograd).
SINĐELIĆ: Čarapić, Ignjatović, Vukićević (Mrđenović), Pisar, Kožović, Mikić, Minić (Radovanović), Štulić (Matović), Čelar (Tomašević), Popović, Selimović.
OFK BEOGRAD: D.Jevtić, D.Janković, N.Jevtić (Popadić), Mirković, Vujović, Đermanović (Nedeljković), Bogdanović, Denković (Krstić), Gudžić (Milić), S.Janković (Isaković), Ahmetović.