Kup Srbije: Proleter - Vojvodina 0:2
26.11.2020 fkvojvodina.rs

U osmini finala Kupa Srbije, fudbaleri Vojvodine danas su savladali Proletera na "Karađorđu" reyultatom 2:0. Pre početka susreta održan je minut ćutanja u znak počasti prema nedavno preminulom legendarnom argentinskom fudbaleru Dijegu Maradoni. Meč je odigranĀ bez prisustva gledalaca.

Prvu pravu priliku na meču smo videli u 16. minutu, Đorđević je sjajno proÅ”ao pored jednog igrača Proletera, a potom odigrao dupli pas sa Vukadinovićem i dodao loptu do Mrkaića, koji je Å”utirao sa svega-dva tri metra iz prve, ali je Elesin odbranio. U 28. minutu Čović je Å”utirao sa oko 18 metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otiÅ”la pored stative. Nakon toga, zbog faula nad Stojkovićem koji nije dosuđen zbog toga Å”to je puÅ”tena prednost za Vojvodinu u prethodnom napadu, žuti karton u ekipi Proletera dobio je DuÅ”an Joković.

Ā

Par minuta kasnije Mrkaić je Å”utirao iz okreta sa oko osam-devet metara iskosa, ali je lopta otiÅ”la van okvira gola. U 37. minutu posle centarÅ”uta sa desne strane, Čović je uputio udarac glavom sa oko osam-devet metara, ali je lopta otiÅ”la preko gola. U 43. minutu slobodan udarac za Proleter sa oko 35 metara je izveo Andrejević, ali je lopta otiÅ”la pored gola. Pred kraj poluvremena zbog opstrukcije igre prilikom izvođenja faula za Vojvodinu, žuti karton u ekipi Proletera dobio je Marko Janković.

U drugom poluvremenu u oba tima izvrÅ”ena je po jedna izmena: u Proleteru, izaÅ”ao je DuÅ”an Joković, a uÅ”ao Danilo Milenković, a u Vojvodini, izaÅ”ao je Bogdan Mladenović, a uÅ”ao Miodrag Gemović. U 52. minutuĀ posle centarÅ”uta Drinčića iz slobodnog udarca, Devetak je uputio udarac glavom, ali je lopta otiÅ”la nekoliko centimetara iznad prečke. Par minuta kasnijeĀ Gemović je Å”utirao sa desetak metara, ali je Elesin odbranio.

U 57. minutu izvrÅ”ena je i druga izmena u timu Proletera: izaÅ”ao je Viktor Živojinović, a uÅ”ao Nikola GluŔčević. Samo dva minuta kasnije zvrÅ”ena je druga izmena i u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Momčilo Mrkaić, a uÅ”ao Petar Bojić.

I konačno, u 61. minutu igračiĀ Vojvodine postižu gol za vođstvo od 0:1. Bojić je u Å”esnaestercu sjajno proigrao Vukadinovića, koji je uputio pas pred gol do Čovića, a on je udarcem iz prve pogodio nebranjenu mrežu.

UĀ 68. minutu Milenković je Å”utirao sa oko 20 metara, ali je loÅ”e zahvatio loptu, koja je otiÅ”la daleko van okvira gola. U sledećem napadu, Gemović je Å”utirao sa oko 27-28 metara iskosa, ali je Elesin uhvatio loptu. U 75. minutuĀ ÄŒović je presekao neprecizan pas BaÅ”anovića, uÅ”ao u Å”esnaesterac i Å”utirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta proÅ”la nekoliko centimetara pored stative. Odmah potom, izvrÅ”ena je i treća izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Nemanja Čović, a uÅ”ao Dejan Zukić.

Par minuta kasnije zvrÅ”ena je dvostruka izmena u timu Proletera: izaÅ”li su Danilo Bacanović i Jovan Ilić, a uÅ”li Aleksa Pejić i BoÅ”ko Papović. U 87. minutu posle lepe akcije Vojvodine, Gemović je Å”utirao sa oko 13-14 metara iskosa, ali je Elesin uhvatio loptu. Odmah potom, izvrÅ”ena je i peta izmena u timu Proletera: izaÅ”ao je Mladen Galić, a uÅ”ao Aleksandar Đurić.

U 91. minutu Vukadinović je Å”utirao sa oko 25 metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otiÅ”la daleko van okvira gola. Odmah potom, izvrÅ”ena je i četvrta izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Miljan Vukadinović, a uÅ”ao Đorđe Đurić. I kada se na stadionu očekivao kraj meča uĀ 92. minutu fudbaleri Vojvodine su postigli gol za 0:2 koji je ujedno i bio krajnji rezultat ovog susreta. Drinčić je poslao odličan pas ka Zukiću, koji je prihvatio loptu na oko 23-24 metra od gola Proletera, krenuo napred i preciznim udarcem savladao Elesina.

Proleter: Elesin ā€“ Mitrović, Bacanović, Joković, BaÅ”anović ā€“ Ilić, Andrejević, Janković, Živojinović ā€“ Kojić, Galić.

Vojvodina: VukliÅ” ā€“ Bjeković, Bralić, Devetak, Đorđević ā€“ Drinčić, Stojković ā€“ Vukadinović, Čović, Mladenović ā€“ Mrkaić.