Sremska liga: Sremac (D) - Fruškogorac (M) 2:0

Novi bodovi Sremca

Utakmicom između Sremac iz Deča i Fruškogorca iz Manđelosa, kompletirano je 13. kolo Sremske lige. Zbog obilne kiše, koja je nedavno padala u Deču, Sremac je bio „domaćin“ u Golubincima.

Većim delom meča, Dečani su imali terensku inicijativu i više izglednih prilika za postizanje golova. Mrežu Rakića, „načeo je“ iskusni Kresojević u 16. minutu, izvanrednim šutem sa oko 40 metara u donji desni ugao gola Fruškogorca: na opšte iznenađenje, gostujućeg golmana posebno, lopta je završila u mreži. Veliku opuštenost u igru Sremca, nije uspeo da kazni Đuričić u 32. minuti. Na sledeću promenu rezultata čekao se 49. minut: centaršut Radoševića iz „skraćenog kornera“ u gol, odn, u konačnih 2:0 „pretvorio“ je kapiten Nedeljković.

Sremskoligaš iz Deča je posle katastrofalnog starta (samo osvojen bod u prvih šest kola), ušao u seriju odličnih rezultata: u poslednjih sedam utakmica – šest pobeda!

GOLUBINCI. Igralište: FK Jadran. Gledalaca: 50. Sudija: Ognjen Mitrović (Ruma). Pomoćnici: Aleksandar Skakavac i Branislav Vasić (svi Ruma). Delegat: Slobodan Turčinović (Inđija). Strelci: 1:0 Kresojević u 16, 2:0 Nedeljković u 49. minuti. Žuti kartoni: Ivanović i Đuričić (Fruškogorac).

SREMAC: Šljukić, Stojković, Nedeljković, Mijatović (od 72. Ćirić), Majstorović, Kresojević (od 85. Svilar), Radošević, Jurišić, Stojčević, Radivojević, Marčeta.

FRUŠKOGORAC: Rakić, Žižić (od 75. Lužajić). Đukić, Ivanović, Grabić , Simić (od 63. Lužajić), Ćorić, Panić, Ristić, Đuričić, Kusić (od 63. Lukić).\

Igrač utakmice: Petar Nedeljković (Sremac),