FUD pobedom nad ekipom Mladost iz Toljevca ponovo na prvom mestu

Ekipa FUD-a - foto: Žarko Arsić/arhiva kluba

Posle odložene utakmice prethodnog kola u Donjem Stupnju FUD  je po kišovitom vremenu dočekao ekipu Mladost iz Toljevca. Posle veoma loše igre protiv Čitluka, FUD je ovoga puta ušao mnogo bolje u meč protiv Toljevčana. Od  početka utakmice su "fudovci"su napadali gol posednjeplasiranog tima na tabeli Prve rasinske okružne lige koji su u Brus došli sa samo 11 igrača.

U 19. minutu domaćin je poveo nakon asistencije Nikolića, Dalibor Čaloveić je odlično šutirao i matirao golmana Obradovića za 1:0. Veoma lepu akciju su odigrali domaći fudbaleri u 24. minutu dupli pas su razmenili Pavlović i Darko Čaloveić koji je odlično proigrao Ignjatovića, a ovaj šutirao veoma loše pored gola gostiju. Domaćin  je duplirao prednost  u 34. minutu  Nikolić  vara dva igrača gostiju i šutira u levu stranu gola  gostiju i postiže gol za 2:0. Ostaje neshvatljivo zašto je glavni sudija  skratio prvo poluvreme za 2 minuta.

U drugom poluvremenu u 57. minutu gosti su prvi put zapretili golu domaćih, kada su uputili šut u okvir gola a golman Jovanović  krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.  Samo minut kasnije u 58. minutu  gosti postižu gol posle kornera.  Nakon izvedenog kornera gosti upućuju udarac na gol, domaći  fudbaleri kartko izbijaju loptu koja stiže do Jevtića, a on je rezantnim udarcem sprovodi u mrežu za 2:1. U ovoj situaciju golman domaćih Jovanović nije mogao da interveniše jer je bio zaklonjen, već je samo pogledom ispratio loptu koja je završila iza njegovih leđa. U 60. minutu domaćin je imao šansu kada je Dalibor Čaloveić sjajno prošao po krilu i uočio na drugoj stativi Rakićevića koji šutira iz prve, ali je golman  Obradović sigurno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Do kraja meča domaći preko Zdravića u 76. minutu postižu treći pogodak za konačan rezulta susreta - 3:1.

FUD - Mladost (T) 3:1 (2:0)

Brus - Gradski stadion. Gledalaca: 50. Sudija: Lazar Marković ( Kruševac) 6. Strelci: Čaloveić u 19,  Nikolić u 34. i Zdravić u 76.  minutu za FUD, a Jevtić u 60. minutu za Mladost. Igrač utakmice: Dalibor Čalovejić (FUD).

FUD: Jovanović 6,5, Šola 6, Dar.Čaloveić 7 (Vuković 6,5), Rakićević 7, Nikolić 7 (Knežević -), Dal.Čaloveić 7,5, Obradović 7, Pavlović 7,5, Mitrović 7, Luković 7(Zdravić 7), Ignjatović 7 (Terzić-).

Mladost (T): Obradović 6, Ćirić 6, Stanković 6, Jevtić 7, D.Milenković 6, M. Milenković 6, Mil.Trifunović 6, Mir.Trifunović 6, Petković 6, Marković 6, Vasić 7.

Niže lige Niže lige Prva rasinska okružna liga FUD Mladost (T)