Šampion razmontirao Ivanjičane

Å ampion se vratio na pobednički kolosek, proÅ”lonedeljno gostovanje u NiÅ”u obeležio je sa čak 9 golova u mreži nemoćnog Kalča. Večeras im je protivnik solidan tim iz Ivanjice, kom je glavni ovosezonski cilj opstanak u Prvoj ligi.

Ā

Igrao se prvi minut kada je Milosavljević Å”utem sa 10 metara pogodio stativu, FON od samog starta kreće jako. Presingom na polovini gostiju prekidaju akcije gostiju u začeću, a do vođstva stižu u 3. minutu golom reprezentativca Radovanovića. Divnim volej udarcem sa 12 metara, Krasnić u 6. minutu duplira prednost. Već u sledećem napadu je 3:0, ovog puta u listu strelaca se upisao Lazić.Ā

Teror nad gostujućim golmanom je nastavljen u 8. minutu, strelac je ovog puta Pavlović. U istom minutu u roku od par sekundi gosti preko Rakića i Stojkovića postižu dva pogotka i od prežaljenog tima stižu do toga da unose neizvesnost u meč. Atomski futsal uz rafalnu paljbu sa čak 6 golova u prvih 8 minuta igre, nije ostavio nikog ravnoduÅ”nim u sali.

Malo golgetersko zatiÅ”je je potrajalo do 11. minuta, kada Krasnić iz blizine, svojim drugim golom danas, domaće odvodi na tri razlike. Razmahali su se Fonovci i ne staju, Radovanović povećava na 6:2 u 15. minutu, razmontirana je odbrana gostiju. Ovim rezultatom se otiÅ”lo na odmor, akteri su u prvih 20 minuta prikazali sve čari koje sa sobom nosi futsal, a to se naročito odnosi na domaću ekipu.

Goleada je nastavljena i u drugom periodu, Ramić je bio strelac za FON posle samo dvadesetak sekundi igre. Treba napomenuti i to da je golman gostiju Đorđe LiÅ”anin svojim izletima van Å”esterca i loÅ”om predajom lopte u par navrata pomogao domaćim napadačima da se upiÅ”u u strelce. U 26. minutu Dragan Jovanović iz slobodnjaka sa 12 metara ublažava minus gostiju, poslavÅ”i loptu u samo ćoÅ”e.

Lepu akciju smo videli u 31. minutu, akteri su Radovanović i strelac osmog gola za domaće Milosavljević. Rapsodija momaka u crnoj opremi nastavljena je u 35. minutu, Aleksić je na konto Beograđana upisao 9. gol. Minut kasnije se i PeÅ”ić upisuje u strelce, rezultat je 10:3. Ne smanjuju gas domaći igrači, jedanaesti gol je delo kapitena Rajčevića u 38. minutu, a to je ujedno bio i poslednji na meču.

Kuriozitet utakmice je da se, osim mlađanog Vasića, svih 9 igrača FON-a koji su ulazili u igru upisalo u listu strelaca. FON u sredu igra u Vranju protiv istoimenog domaćeg kluba zaostalu utakmicu 3. kola, a potom za vikend u poslednjem ovojesenjem kolu gostuje u komÅ”iluku, ekipi Zemun Samo pravo, a Ivanjica protiv niÅ”kog Vinter sporta igra kući veoma važnu utakmicu kad se tiče opstanka u ligi.

FON - IVANJICA 11:3 (6:2)

SALA: USC Voždovac-Å umice. GLEDALACA: 100. SUDIJE: ToÅ”ić Vladimir i Vujić Predrag. STRELCI: Radovanović 3. i 15, Krasnić 6. i 11, Lazić 7, Pavlović 8, Ramić 21, Milosavljević 31, Aleksić 35, PeÅ”ić 36. i Rajčević 38.min (FON), Rakić 8, Stojković 8. i D.Jovanović 26.min (Ivanjica). ŽUTI KARTONI: Lazić (FON), Stojković (Ivanjica).

FON: Josimović, Pavlović, Milosavljević, Radovanović, Rajčević - rezerve: Vulić, Krasnić, Lazić, Aleksić, PeÅ”ić, Ramić, Vasić.Ā

IVANJICA: Đ.Jovanović, Nikolić, Radonjić, D.Jovanović, G.LiÅ”anin - rezerve: Đ.LiÅ”anin, Vasiljević, Milovanović, Kolaković, Rakić, Stojković.Ā