Napredak
Železničar
Radnik
Kragujevčani nemoćni pred salvom "crno-bele" artiljerije

Težak poraz doživeli su fudbaleri Radničkog 1923 od lidera prvenstva, beogradskog Partizana, u zaostaloj utakmici 4. kola Mozzart Bet Superlige. "Crno-beli" su slavili sa 4:0 (1:0), nanevši Kragujevčanima najubedljiviji poraz na "Čika Dači" u dosadašnjem delu šampionata.

Treći put u sezoni Kragujevčani primaju četiri gola na jednoj utakmici. Posle niškog Radničkog i Crvene zvezde, odbranu kragujevačkog superligaša “izrešetao” je i beogradski Partizan, koji se današnjim trijumfom na “Čika Dači”, desetim u nizu, dodatno učvrstio na čelu tabele i povećao bodovnu prednost u odnosu na svoje najbliže pratioce, Crvenu zvezdu i TSC iz Bačke Topole.

Ništa isprva nije nagoveštavalo ovako visok poraz “crvenih”, posebno jer su izabranici trenera Feđe Dudića uspešno paralili “crno-belima” sve negde do drugog primljenog pogotka. Strateg Kragujevčana Feđa Dudić odlučio je da iznenadi svog kolegu na klupi Partizana Igora Duljaja promenom formacije, ali i uloga pojedinim igračima u timu. Delovalo je u početku utakmice da je ovo Dudićevo taktičko iznenađenje urodilo plodom, posebno jer “crno-beli” nikako nisu uspevali da uspostave terensku dominaciju, iz koje bi potom lako došli u poziciju da ozbiljnije ugroze gol kragujevačkog tima.

Visoki presing na kome su obe ekipe insistirale na samom početku utakmice doveo je do preskakanja sredine terena i igranja na duge i direktne lopte. “Crno-beli” su bili za nijansu agilniji u uvodnim minutima susreta, ali su se Kragujevčani vrlo brzo oslobodili početnog pritiska i počeli sve češće da prete gostima, mahom preko mladog Matije Gluščevića, čiji su udarci sa distance uglavnom predstavljali lak plen za golmana Partizana Aleksandra Jovanovića.

A onda su gosti maltene prvu ozbiljniju priliku na utakmici uspeli da pretoče u početno vođstvo. Saldanja je sjajnim pasom u prostor uposlio brzonogog Kalulua, koji se vešto ubacio iz drugog plana i snažnim udarcem po sredini gola naterao Stojana Lekovića da vadi loptu iz svoje mreže.

Posle vodećeg pogotka “crno-belih”, Kragujevčani ponovo preuzimaju terensku inicijativu, koju su vrlo lako mogli da krunišu u uvodnim minutima nastavka, kada su propustili par izglednih prilika da ponište rezultatski zaostatak. Najbliži izjednačujućem pogotku “crveni” su bili u 58. minutu, kada je Činedu sa pet metara glavom šutirao tik pored stative.

I kako to obično biva u fudbalu, kada se stvorene prilike ne iskoriste, onda obično usledi kazna. Nemanja Nikolić je samo minut po ulasku u igru uspeo da se upiše u listu strelaca, nakon odličnog centaršuta Meniga i rutinske egzekucije glavom visokog napadača, koji polako izrasta u Duljajevog “džokera”, odnosno igrača koji svojim ulaskom sa klupe donosi prevagu “crno-belima”.

Od tog momenta sve je krenulo nizbrdo za Šumadince. Samo par minuta nakon Nikolićevog pogotka, Milan Mitrović je zaradio drugu javnu opomenu, pa su “crveni” poslednjih dvadesetak minuta utakmice odigrali sa desetoricom igrača.

Brojčani suficit “crno-beli” su iskoristili da današnju pobedu na stadionu “Čika Dača” učine još ubedljivijom. Saldanja je još jednu svoju dobru partiju uspeo da “začini” pogotkom u 81. minutu, da bi tačku na deseti uzastopni trijumf čete trenera Igora Duljaja stavio Nemanja Nikolić svojim drugom pogotkom na utakmici šest minuta kasnije.

“Crveni” su ovim porazom ostali na učinku od devet osvojenih bodova i trenutno su četrnaesti na tabeli, ispred pretposlednjeg Napretka i pančevačkog Železničara, koji i dalje drži superligaški “fenjer”.

Već u nedelju na “Čika Daču” stiže lučanska Mladost, što je idealna prilika za Dudićeve učenike da speru gorčinu današnjeg poraza i obraduju svoje navijače četvrtim trijumfom u sezoni.

RADNIČKI 1923 – PARTIZAN 0:4 (0:1)

KRAGUJEVAC- Stadion:
“Čika Dača”. Gledalaca: 5000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Pomoćnici: Atila Harmat (Subotica), Miloš Simović (Lovćenac). Strelci: Kalulu u 34, Saldanja u 81. i Nikolić u 63. i 87. minutu. Žuti kartoni: Mitrović, M. Vidović, Vidosavljević, Entoni (Radnički 1923), Saldanja, Šćekić (Partizan). Crveni karton: Mitrović (Radnički) u 69. minutu.

RADNIČKI 1923: Leković, Entoni, Simović, Mitrović, Adžić, Ristić (od 46. M. Vidović), Vižđi (od 46. Vidosavljević), Bevis (od 75. Tomić), Čolović, Gluščević (od 75. Aleksić), Činedu (od 81. Vidakov). Trener: Feđa Dudić.

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Antić, Ilić, Marković, Šćekić, Natko (od 62. Nikolić), Kalulu (od 53. Severina), Zahid, Menig (od 81. Stjepanović), Saldanja (od 81. Baždar). Trener: Igor Duljaj

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Radnički 1923 Partizan