Torlak
Zvezdara
"Sokolovima" još nisu porasla krila

BASK TEK je jedini tim u ligi koji nakon sedam odigranih kola nije osetio slast pobede. Forma njihovog današnjeg rivala sa Vračara nalazi se na silaznoj putanji, pa je mogućnost potpune radosti za "sokolove" ovaj put veoma realna.

Igra se u laganom ritmu, do pauze za vodu, na kraju prvog kvartala utakmice, nije viđeno ništa vredno pažnje. Ni posle osveženja takmaci nisu ništa konkretno uradili, prvo poluvreme je proteklo bez i jednog upućenog šuta na gol.

Samo što se krenulo u nastavku Vučinić je doveo BASK TEK u vođstvo, igrao se 47. minut. Sinđelić potom ima više od igre, a do izjednačenja stiže u 65. minutu, sjajnim udarcem sa 23-24 metra Milisavljević je "ubio pauka".

Igra se posle izjednačujućeg gola rasplamsala, ima dosta duela pa je sudija prisiljen da kartonima smiruje strasti. U 82. munutu domaći tim je ostao sa igračem manje, Vuković je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren. Brojčanu prednost gosti nisu iskoristili, mada su mogli u 88. minutu kada je Kolarević snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prohujala tik kraj stative.

Sa po osvojenim bodom, na kraju mogu biti zadovoljne obe ekipe. U sledećem kolu BASK TEK gostuje u Zemunu, dok Sinđelić dočekuje nepredvidivi PKB iz Padinske skele.

BASK TEK - SINĐELIĆ 1:1 (0:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Karanović Marko. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Pjevović Branislav. STRELCI: Vučinić 47.min (BASK TEK), Milisavljević 65.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Vuković i Andić (BASK TEK), Marković, Radoičić, Đorđević i Obradović (Sinđelić). CRVENI KARTON: Vuković (drugi žuti) 82.min (BASK TEK).

BASK TEK: Knežević, Vukić, Karišik (Rašković), Stupar, Andić, Pavlović, Vučinić, Ilić (Komadina) (Šarić), Petrović ((Vuković), Ostojić, Avramović (Radulović).

SINĐELIĆ: Marković, Milisavljević, Radoičić (Mladenović), Obradović, Savić (Đuričić), Kolarević, Vučeljić (Radlovački), Andrić, Ačanski, Đorđević (Lazić), Civrić (Golubović).