Zemun
PKB
Jedinstvo
Kartonijada umesto golova na Bežaniji

Kraj bežanijske crkve se nijedan gost nije naigrao fudbala, "studenti" su negostoljubivi domaćini. Njihov danaÅ”nji gost nema Å”ta da izgubi, doÅ”ao je kao autsajder pa bi i osvojen bod za njih bio veliki uspeh.

Ā

Gosti sa Careve ćuprije su prvi pripretili, igrao se 6. munut kada je Terzić sjajnom reakcijom izvadio loptu ispod prečke, nakon snažnog Å”uta Petrovića sa oko 20 metara. Domaći uzvraćaju u 18. minutu preko Nikolića koji je bio zamalo neprecizan sa desetak metara iskosa. Igra je dinamična i sa jakim tempom obzirom na stepen takmičenja.

U 22. minutu ponovo su akteri Petrović i Terzić i joÅ” jednom kao pobednik izlazi golman "studenata" odbranivÅ”i Å”ut gostujućeg igrača sa ivice kaznenog prostora. Å anse se nižu naizmenično kao na traci, ovaj put Dražović sa 10 metara Å”utira glavom, ali je golman gostiju ostao bez posla, jer je krilo domaćih bio neprecizan, igrao se 30. minut. Poslednjih 15 minuta ritam je opao, na odmor se otiÅ”lo rezulatom sa početka utakmice.

Mnogo slabiji tempo igre je u nastavku, uspavanku je prekinula nespretna intervencija halfa gostiju Stupara u 60. minutu kada je panterskom intervencijom golman Knežević sačuvao svoju mrežu. Tri minuta kasnije, posle kornera, Pavlović Å”utira glavom sa peterca, ispred gol crte BASK-a naÅ”ao se Andić i glavom loptu izbio iznad prečke.Ā

Poslednjih dvadesetak minuta "sokolovi" su dominantniji, ali domaći u 83. minutu propuÅ”taju joÅ” jednu Å”ansu za pobedu, Mrđenović sa 12-13 metara Å”utira iz okreta visoko iznad gola. Gosti umalo da valorizuju nadmoć u 85. minutu, ali se nakon udarca Ostojića sa 12 metara isprečila gornja greda. Minut kasnije je i Stupar Å”utirao sa slične udaljenosti, ovog puta golman domaćih Terzić vrhovima prstiju loptu Å”alje u korner.Ā

Utakmica je zavrÅ”ena najpravednijim ishodom, remijem, tako da gosti ostaju jedina ekipa u ligi koja joÅ” nije osetila slast pobede. Sledeće nedelje Studentski grad ide u goste PKB-u u Padinsku skelu, a BASK TEK u petak dočekuje Sinđelić.

STUDENTSKI GRAD - BASK TEK 0:0

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Jović DuÅ”an. ŽUTI KARTONI: Nikolić i Novaković (St.grad), KariÅ”ik, Vuković, Đokić, Andić, RaÅ”ković i Radulović (BASK TEK).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, BariÅ”ić (Džodan), Dražović (Mrđenović), Paunović, Pavlović, Gavrilović, Nikolić (Novaković).

BASK TEK: Knežević, Vukić, KariÅ”ik (RaÅ”ković), Stupar, Andić, Vuković, Pavlović, Vučinić (Avramović), Đokić (Radulović), Komadina (Ostojić), Petrović (Å arić).