Novi značajni bodovi za trsteničane

Na stadionu kraj Morave fudbaleri Trstenika PPT u drugom prvenstvenom kolu Srpske lige Istok savladali su minimalnim rezultatom 1:0 ekipu Budućnost iz Popovca. Susret je pratilo 250 gledalaca, meč je vodio glavni arbitar Jovan Nedeljković iz Leskovca.

Stadion kraj Morave u Trsteniku

Tri nova i značajna boda trsteničanima doneo je Minaković u 2. minutu udarcem glavom posle centaršuta Majdevca iz kornera. Koji minut kasnije trsteničanin Smiljković glavom šalje loptu pored stative, Majdevac je isto tako u 13. minutu propustio idealnu priliku da poveća vođstvo svoga tima.

Imali su u finišu i gosti iz Popovca svoj deo igre ali su i oni bili neprecizni. Domaći su pred kraj utakmice pogodili prečku gostujućeg golmana Milanovića, a dve isto tako povoljne prilike propustili su da realizuju Smiljković i Majdevac.

Minimalna ali vredna i važna pobeda Trstenik PPT koji se trenutno nalazi na 6. mestu tabele Srpske lige Istok sa 4 osvojena boda. Idućeg vikenda trsteničani gostuju u Paraćinu kod ekipe Jedinstva gde očekuju povoljan rezultat.

SFS Borac 1 : 1 Car Konstantin
Radnički (S) 0 : 1 Zaplanjac
Jedinstvo (B) 6 : 0 GFK Dubočica
Radan 1 : 0 Pukovac
OFK Sinđelić 2 : 0 Jedinstvo (P)
Trstenik PPT 1 : 0 Budućnost
Rtanj 0 : 1 Radnički (P)
Jagodina Tabane 0 : 3 Moravac Orion