Poraz omladinaca Radničkog 1923 na premijeri

Omladinci Radničkog 1923 poraženi su na startu sezone u Omladinskoj ligi Srbije od ekipe Rada – 1:3 (0:2). Za razliku od Kragujevčana, koji su propustili dve stopostotne šanse, mladi “građevinari” su rutinski koristili ukazane prilike, te su na kraju zasluženo odneli sva tri boda iz srca Šumadije.

Očigledno je trema uzela danak kod “đavolčića”, koji su maltene čitav susret odigrali u nekoj vrsti blagog grča. I pored toga, omladinci Radničkog 1923 imali su šansu da izbegnu poraz na premijeri, ali im je trenutak dekoncentracije u završnici utakmice zapečatio sudbinu.

Period početnog ispitivanja snaga prekinuo je kapiten Rada Mateja Gašić u 10. minutu, kada je sjajnim udarcem sa distance doveo svoj tim u vođstvo.

Prvi udarac u okvir gola gostiju iz Beograda Radnički 1923 je uputio u 18. minutu, da bi u 36. minutu Aničić propustio veliku šansu da donese izjednačenje domaćoj ekipi, kada je sa 6-7 metara promašio praznu mrežu rivala.

Zapretio je potom Jevtić na drugoj strani u dva navrata, da bi pred sam odlazak na odmor Braunović iskoristio indolentnost odbrane Radničkog 1923 i obezbedio svojoj ekipi zalihu od dva gola.

U 57. minutu još jedna idealna šansa u kojoj se našao Aničić, ali je “desetka” Kragujevčana ponovo loše reagovala u samoj završnici akcije.

Ipak, sedam minuta kasnije domaći stižu do “prvenca” u Omladinskoj ligi Srbije. Gvozdenović je centrirao sa leve strane, a Vasić glavom loptu zakucao u mrežu “građevinara”.

Usledio je i dobar pokušaj Dimitrijevića iz slobodnog udarca u 75. minutu, koji je dodatno podgrejao nade “đavolčića” da mogu do izjednačenja.

Međutim, samo tri minuta kasnije “hladan tuš” za “crvene”. “Sevnula” je kontra Beograđana, odbrana Radničkog 1923 još jednom je slabo reagovala, tako da je Radlovački na asistenciju danas veoma zapaženog Braunovića pogodio za nedostižnih 3:1.

Poslednji detalj vredan pažnje na današnjem susretu, odigranom na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača”, bio je pokušaj kapitena Kragujevčana Mladena Radosavljevića u 85. minutu i odlična reakcija golmana Rada Đurkovića, koji je loptu izbacio u korner.

Napomenimo i to da su omladinci Radničkog 1923 na današnjem susretu bili lišeni vođstva svog trenera Dejana Joksimovića, koji je zbog zdravstvenih problema bio prinuđen da propusti premijeru svoje ekipe u Omladinskoj ligi Srbije.

Priliku da poprave utisak i dođu do prvih bodova u Omladinskoj ligi Srbije “đavoličići” će imati narednog vikenda na gostovanju ekipi IMT u Beogradu.

RADNIČKI 1923 – RAD 1:3 (0:2)

Prvi pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Sudija:
Uroš Vuković (Kragujevac). Pomoćnici: Srđan Minić (Rača), Nikola Marković (Kragujevac). Strelci: Vasić u 64. minutu za Radnički 1923, a Gašić u 10, Braunović u 44. i Radlovački u 78. minutu za Rad. Žuti kartoni: Lakićević, Gvozdenović (Radnički 1923), Đurđević, Gašić, Radojičić, Braunović (Rad).

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Dimitrijević (od 80. Milojević), M. Radosavljević, Lakićević, Gvozdenović (od 87. N. Radosavljević), Arsenijević, Jovanović (od 73. Ristić), Đorđević (od 46. Milošević), Aničić (od 80. Petrović), Vasić.

RAD: Đurković, Ćorović, Andić, Đurđević, Vasiljević, Gašić, Radojičić, Radlovački (od 86. Zvizdić), Čobeljić (od 72. Gaborov), Braunović (od 89. Milić), Jetvić (od 72. Delibašić).

RFK Grafičar 4 : 1 Radnički (NB)
Crvena zvezda 4 : 0 Spartak ŽK
Čukarički 1 : 0 Mladost (L)
Radnički (N) 1 : 0 IMT
Radnički 1923 1 : 3 Rad
Vojvodina 3 : 2 Voždovac