Kanarinci uzeli bod kraj Studenjaka

Utakmica ekipa iz donjeg dela tabele donela je veoma borben i do samog kraja neizvestan meč. Gosti su već u 3. minutu poveli preko Janjića koji je dobio dubinski pas na ivicu šesnaesterca, napravio par koraka i loptu poslao ispod vratara Antića. Isti igrač je u 22. minutu oprobao makazice sa 12 metara, lopta je prohujala kraj stative.

Radnički je izjednačio u 40. minutu. Posle lepog ubacivanja Stijovića, centarfor Vučinić je rutinski sa 6-7 metara loptu ubacio u gol. Stijović je mogao napraviti preokret 4 minuta kasnije, ali njegov udarac glavom sa 4 metra odlazi iznad prečke. Na drugoj strani mu se u sledećem napadu revanširao Sapunđić kada je takođe sa 4 metra nogom prebacio gol. Na kraju prvog minuta nadoknade i Kežman junior ima šansu za domaće, ali sa par metara biva neprecizan, te se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U nastavku još više uzbuđenja. Novi Sad u 55. preko Janjića, 63. preko Stojaka i u 73. minutu posle šuteva Kantarđića, a u istom napadu i Stojaka propušta stopostotne šanse da dođe u vođstvo. Kežman na drugom delu terena u 76. minutu propušta priliku za Radnički, sa desetak metara šutira tik kraj stative.

Koncentracija u zadnjih desetak minuta popušta kod obe ekipe i jedna za drugom ređaju se šanse, maltene iz svakog napada. Janjić u 79. minutu pogađa stativu domaćih, a Milanović u 82. minutu sa 6 metara neometan gađa pravo u vratara Hromiša. Zatim u sledeća 2 minuta od Kostića i Janjića biva uspešniji Antić otklonivši opasnost bravuroznim intervencijama.

Odbrane kao da ne postoje i to u 84. minutu koristi Nikolić, posle solo prodora snažno šutira sa 14 metara u sam ugao i dovodi Radnički u vođstvo. Gosti pokušavaju na sve načine da izjednače i to im uspeva u 4. minutu nadokanade vremena, kada se u gužvi posle centaršuta najbolje snašao Kantarđić i glavom smestio loptu u gol. Na kraju pravedan remi i čestitke obema ekipama na prikazanoj srčanosti.

RADNIČKI (NB) - NOVI SAD 2:2 (1:1)

STADION: FK Radnički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Borović Nikola i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Vučinić 40.min i Nikolić 84.min (Radnički NB), Janjić 3.min i Kantarđić 90+4.min (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Mihajlović i Pekić (Radnički NB), Panić, Petrović i Brajković (Novi Sad).
RADNIČKI (NB): Antić, Nešić (Pupovac), Pekić, Stijepović (Beljić), Obradović (M.Stojanović), Mihajlović (Milanović), Ivković, Stijović, Vučinić (Nikolić), U.Stojanović, Kežman.
NOVI SAD: Hromiš, Ćirković, Panić, Kostić, Sapunđić (Brajković), Janjić, Stojak, Petrović (Novaković), Kantarđić, Stojanović (Ćelić), Lepojević (Perunović).

Radnički (NB) 2 : 2 RFK Novi Sad 1921
Internacional 3 : 0 TSC
Trayal 2 : 2 Napredak
Voždovac 2 : 0 Brodarac
Rad 2 : 1 OFK Beograd
IMT 0 : 4 Partizan