"Đavolčići" probili led

Posle četiri startna poraza u Omladinskoj ligi Srbije, omladinci Radničkog 1923 konačno su osetili slast pobede. Učenici Dejana Joksimovića danas su na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” bili uspešniji od vršnjaka iz beogradskog Grafičara - 2:0 (1:0). I pre samog početka utakmice bila je evidentna odlučnost “đavolčića” da konačno stanu na put seriji poraza. U tome su i uspeli zahvaljujući veoma borbenoj i angažovanoj igri tokom svih devedeset minuta.

Brava mladih “grafosa”, koji su u Kragujevac došli sa namerom da iznenade poljuljanog domaćina, otključana je u 23. minutu. Posle kornera sa leve strane koji je izveo Arsenijević, kapiten Kragujevčana Mladen Radosavljević glavom je vratio loptu pred samu gol-liniju, gde ju je sačekao Vasić i prosledio u mrežu.

Bio je to trenutak olakšanja za sve na klupi Kragujevčana, budući da je nakon tog pogotka sve išlo mnogo lakše.

U 30. minutu umalo da Šumadinci udvostruče prednost, kada se posle munjevite kontre Simović našao u kolosalnoj prilici za postizanje pogotka, ali nije uspeo da nadmudri čuvara mreže gostujućeg sastava.

Samo pet minuta nakon Simovićeve prilike, “grafosi” pogađaju okvir gola. Fortuna je u tom trenutku očigledno namignula dečacima u crvenim dresovima, koji su to svojim zalaganjem na terenu i zaslužili.

U drugom poluvremenu strateg Kragujevčana Dejan Joksimović je sa par izmena dodatno ubrzao igru svog tima i učinio je još učinkovitijom.

Rezultat svega bio je drugi pogodak “đavolčića” u 71. minutu. Najveći deo posla obavio je upravo jedan od rezervista, agilni Janko Dramićanin, koji je uspeo da stigne do lopte pre gostujućeg golmana i “bocne” je dovoljno da do nje dođe Uroš Arsenijević i sprovede je u nebranjenu mrežu.

U samom finišu utakmice Petru Simoviću se ukazala još jedna idealna prilika da se upiše u listu strelaca, ali mladi napadač kragujevačkog tima ni ovoga puta nije imao sreće, budući da je lopta nakon njegovog udarca pogodila stativu.

“Đavolčići” su ovom pobedom, prvom u sezoni, konačno uspeli da se odlepe sa dna tabele, što će im doneti dašak preko potrebnog samopouzdanja pred gostovanje šampionu, beogradskoj Crvenoj zvezdi, u narednom kolu.

RADNIČKI 1923 – GRAFIČAR 2:0 (1:0)

Stadion:
Pomoćni teren stadiona “Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac). Strelci: Vasić u 23. i Arsenijević u 71. minutu za Radnički 1923. Žuti kartoni: Pavlović, Dramićanin (Radnički 1923), Bojović (Grafičar).

RADNIČKI 1923: Spasojević, Pavlović, Dimitrijević, Gvozdenović, M. Radosavljević, Lakićević, Vasić (od 46. Đorđević), Arsenijević (od 87. N. Radosavljević), Simović (od 90. Janićijević), Milojević (od 69. Dimić), Milošević (od 53. Dramićanin).

GRAFIČAR: Lukić, Ninković, Vrbić, Stojanović, Ćurčić (od 77. Ilić), Čvorić (od 41. Bjelanović), Gluščević, Ramović, Panić (od 46. Stojković), Kovačević (od 46. Marinković), Bojović.

Čukarički 5 : 0 Radnički (NB)
Radnički (N) 1 : 3 Crvena zvezda
Radnički 1923 2 : 0 RFK Grafičar
Vojvodina 1 : 0 Spartak ŽK
Partizan 1 : 2 Mladost (L)
OFK Beograd 1 : 1 IMT