Bez golova na Novom Beogradu

Dva tima iz sredine tabele nisu najbolje startovala ovog proleća, IMT je u tri kola uzeo samo bod, a Napredak tri. Današnja utakmica je prilika da se pobedom izađe iz rezultatske krize i uzme koji bod više radi stabilnosti ekipe.

Posle početne bojažljive i oprezne igre sa obe strane, špic domaćih Subotić je u 14. minutu sa petnaestak metara ugrozio gol Napretka, intervencijom se istakao golman Jordanov. Isti igrač je u 19. minutu savladao Jordanova, ali se ovog puta isprečila stativa. Jordanov se ponovo istakao odbranom u 23. minutu nakon snažnog šuta Lukovića sa ivice kaznenog prostora.

Golman gostiju čini čuda na golu, Subotić je u 25. minutu uputio udarac sa 5 metara, a Jordanov zaustavio loptu na samoj gol liniji. IMT vrši veliki pritisak na zadnju liniju gostiju i u istom minutu dobija penal. Skrivio ga je Vanić oborivši Vukića u svom šesnaestercu. Lopti je prišao Luković, Jordanov pročitao stranu i odbranio. Mreža Napretka kao da je začarana za momke iz IMT-a. Ta činjenica je demoralisala domaće, pa do kraja poluvremena nije više bilo uzbuđenja.

Prvu priliku u nastavku propuštaju da realizuju Kruševljani. Posle udarca iz ugla Đeković je najviši u skoku, ali loptu šalje pravo u golmana Ilića, igrao se 56. minut. Tempo igre je opao u odnosu na prvi period, to se posebno odnosi na domaće igrače. Kako je vreme odmicalo gostujući tim je sve više prelazio u ofanzivu, jedan od pokazatelja nadmoći je i odnos u kornerima od 10-4 za njih. Zatim u 65. minutu Nikolić šutira iz okreta sa nekih desetak metara, lopta odlazi za pedalj iznad prečke gola IMT-a.

Deset minuta pre kraja IMT iz brze tranzicije stvara idealnu priliku za gol, u odsudnom trenutku Filipović nije reagovao najprisebnije. Rezultat je na kraju isti onom sa početka utakmice, Kruševljanima ipak odlazi slađi bod. Sledeće subote je na programu 27. kolo, IMT će biti gost TSC-a, a Napredak domaćin Lučancima.

IMT - NAPREDAK 0:0

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Šoškić Tihomir. ŽUTI KARTONI: Filipović (IMT), Marinković i Mladenović (Napredak).
IMT: Ilić, Veljović, Nikolić, Radojlović, Janićijević, Gukić, Vukić (Milićević), Petrović, Subotić (Novčić), Filipović (Ružić), Luković (Spasenović).
NAPREDAK: Jordanov, Đeković, Laban, Nikolić (Čakić), Božović, Vanić, Pavlović, Mladenović, Vlajković (Denić), Marinković, Milosavljević (Temaj).

Radnički (NB) 3 : 2 Radnički (N)
Čukarički 3 : 0 Radnički 1923
Crvena zvezda 2 : 1 Vojvodina
RFK Grafičar 0 : 1 Partizan
Spartak ŽK 5 : 0 OFK Beograd
Mladost (L) 0 : 1 Brodarac