Pobeda Radničkog u Knjaževcu

Pioniri Radničkog su nastavili poteru za prvoplasiranim Realom rutinskom pobedom nad fenjerašem, ekipom Timočanina, u Knjaževcu. Nije bilo nimalo lako gostujućim fudbalerima, koje je u poslednje tri utakmice predvodilo tri različita trenera, sa tri različite taktike i tri različita shvatanja fudbalske igre. Neko zahteva ofanzivnu igru po krilima od samog starta utakmice, dubinske lopte od štopera prema krilnim napadačima, sa preskakanjem sredine terena i prebacivanjem težišta igre što dalje od svog gola, drugi traži ofanzivne ful bekove koji hrane napadače loptama, a neko zahteva igru po dubini, od nogu do nogu, sa maksimalnim kretanjem igrača bez lopte, stvaranjem prostora za saigrače, igru gde golman nije samo statista na terenu već podjednako bitan igrač kao i svi ostali na terenu, strpljivu igra sa ogromnim brojem tačnih dodavanja i velikim posedom lopte koja dovodi do pobede sa dva ili tri gola razlike ali gde protivnik nema nimalo šansi da zapreti ekipi koja gaji takav način igre. Iz tog razloga je gostima trebalo dobrih dvadeset minuta da se priviknu i da shvate šta trener Antonio Dodić traži od njih, strpljivu mirnu igru bez nervoze i bez ishitrenih poteza, koja je na kraju dala rezultat. Do prvog gola su pioniri Radničkog stigli u dvadeset devetom minutu sjajnim šutem odličnog Luke Jovanovića sa osamnaest metara u gornji desni ugao golmana Ristića, koji je veoma dobro branio tokom cele utakmice, ali je protiv sebe imao odlične gostujuće fudbalere. Do kraja poluvremena oprobali su svoj šut i Stojković u trideset trećem i par minuta kasnije opet Luka Jovanović, ali je golman domaćih bio uspešniji. Beležimo i slobodan udarac kapitena Nišlija Džunića u četrdesetom minutu ali se rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su pioniri Radničkog nastavili sa napadima i već u trećem minutu nastavka, nakon centaršuta Jovića sa desne strane probao je glavom Stojković ali nije bilo promene rezultata. U četrdeset sedmom minutu je reprezentativni napadač iz redova gostiju, Mihajlo Stojković ponovo oprobao svoj šut ali i ovog puta nije uspeo da zatrese mrežu domaćina. Osam minuta kasnije, danas odlični Vojin Stojanović, sjajno pronalazi na desnoj strani Mateju Jovića koji preciznim centaršutem pogađa u glavu “džokera” gostujuće ekipe Andriju Prodanovića koji na drugoj uzastopnoj utakmici pogađa mrežu nakon ulaska u igru, i to je bilo 2:0 za Radnički. Nisu bili zadovoljni gostujući fudbaleri sa dva gola razlike i hteli su da osiguraju meč sa još jednim golom, pogotovo jer je domaćin na momente pokazivao da bi iz kontranapada mogao da ugrozi gol golmana Perića, pa su nastavili sa napadima. U 60. minutu je sa dvadesetak metara snažno šutirao Stojanović ali nije bilo promene rezultata. Do vođstva od 3:0, a kako se ispostavilo i do konačnog rezultata, gosti su došli preko Mitrovića koji se najbolje snašao u šesnaestercu domaćih u sedamdeset drugom minutu i poslao loptu iza leđa golmana Ristića. Na kraju zaslužena pobeda pionira Radničkog iz Niša, koji nastavljaju poteru za liderom na tabeli i borbu za odlazak na završni turnir za prvaka Srbije.

Timočanin - Radnički Niš 0:3 (0:1)

Gradski stadion u Knjaževcu. Glavni sudija:Aleksandar Milosavljević, pomoćnici: Janko Cvejić i Miljan Urošević.

Za ekipu Timočanina nastupili su: Petar Ristić,Luka Đorđević, Janko Konić, Petar Prvulović, Đorđe Paunović, Matea Paunković, Aleksa Tomić, Uroš Petrović, Dušan Krstić, Mateja Aranđelović i Đorđe Tomić. Šansu su dobili i Lazar Cvetković, Mladen Mladenović, Đorđe Videnović, Žarko Radenović i Pavle Gavrić. Trener ekipe Dalibor Manojlović.

Gosti iz Niša igrali su u sastavu: Nikola Perić, Mateja Jović, Mihail Džunić, Marko Zlatković, Andrej Korlat,Vojin Stojanović, Luka Jovanović, Luka Propadalo, Mihajlo Stojković, Matija Cvejić i ilija Pavlović. U drugom poluvremenu su u igru ušli i Andrija Prodanović, Lazar Mladenović, Đorđe Mitić, Dimitrije Mitrović, Maksim Lepojević i Đorđe Cvetković. Trener Antonio Dodić.

Lider MGM 4 : 3 GFK Jagodina
Kopernikus Železničar 1 : 3 Napredak
OFK Radnički 2 : 2 Budućnost
Timočanin 0 : 3 Radnički (N)
SFS Borac 5 : 3 Car Konstantin
Radnički (P) 2 : 7 Duel Juniors
OFK Šampion 2014 1 : 1 Timok 1919
Trayal Knez Lazar 1 : 4 Real