Prva liga pionira FSRIS: Remi Radničkog i Reala

FK Real Niš - foto: facebook.com/Fc-Real-Nis

Pred oko 100 gledalaca pioniri Radničkog  i Reala u derbiju kola a i verovatno cele sezone, odigrali su nerešeno 1:1. Od samog starta pioniri Radničkog su pokazali veću želju za pobedom i krenuli agresivno prema golu gradskog rivala. U prvih 15 minuta utakmice imali su nekoliko izglednih šansi za postizanje gola ali u završnici im je nedostajalo malo više smirenosti i preciznosti, dok je ekipa Reala svoje šanse čekala uglavnom iz kontranapada. Nakon jedne greške fudbalera Radničkog, usled pogrešnog dodavanja, u 18. minute utakmice, ekipa Reala iz prvog udarca prema golu dolazi do vođstva od 1:0. To nije pokolebalo igrače Radničkog i do kraja poluvremena su nastavili sa boljom igrom i konstantnim napadima prema golu protivnika, ali se na odmor ipak otišlo sa prednošću gostujuće ekipe.

Drugo poluvreme je krenulo onako kako se i igralo u prvom, stalnim napadima pionira Radničkog, dok je ekipa Reala uglavnom preskakala sredinu terena pokušavajući da nešto konkretno učine dugačkim loptama koje su njihovi odbrambeni igrači slali svojim napadačima. U 54.  minutu, nakon odlično izvedenog kornera Cvejića, u šesnaestercu gostiju se najbolje snašao Luka Jovanović, zimsko pojačanje Radničkog iz Kopernikus Železničara, i preciznim šutem doneo poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja utakmice je ekipa Radničkog pokušavala da boljom i kvalitetnijom igrom od protivnika dođe do sva tri boda a najbolju šansu za to imao je Mateja Jović koji je u 75. minutu snažno šutirao pod prečku ali je golman gostiju krajnjim naporom ipak uspeo da sačuva svoj tim poraza u derbiju.

Na kraju, ostalo je 1:1, čime je ekipa Reala sačuvala osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički i stekla optimalne uslove da sezonu završi na prvom mestu.

Za ekipu Radničkog nastupali su: Ognjen Jovanović, Mateja Jović, Mihail Džunić, Đorđe Mitić, Marko Zlatković,Vojin Stojanović, Đorđe Đorđević, Luka Jovanović, Luka Propadalo (od 47’ Matija Cvejić), Ilija Pavlović (od 70’ Uroš Lepojević) i Mihajlo Stojković. Trener ekipe Jovo Mišeljić, pomoćni trener Bane Mladenović.

GFK Jagodina 3 : 1 Duel Juniors
Car Konstantin 7 : 3 Timok 1919
Radnički (N) 1 : 1 Real
Budućnost 0 : 0 Trayal Knez Lazar
Napredak 2 : 1 OFK Šampion 2014
Lider MGM 6 : 0 Radnički (P)
Kopernikus Železničar 2 : 0 SFS Borac