Radnički lagano do bodova protiv SFS Borca

U 22. kolu Prve lige pionira FS RIS, pioniri Radničkog iz Niša ugostili su vršnjake iz Paraćina, ekipu SFS Borac. Ušli su domaći igrači u meč kao apsolutni favoriti, i na kraju opravdali svoju ulogu visokom pobedom od 7:1, ali se mora napomenuti da su gosti iz Paraćina na teško gostovanje došli sa samo jedanaest igrača, tako da su već u samom startu bili dodatno oslabljeni pred ionako kvalitetnijim protivnikom.

Krenuli su domaći igrači agresivno od početka utakmice, šireći igru preko ofanzivnih bekova Džunića i Jovića, i već u osmom minutu nakon prodora Jovića po desnoj strani i oštrog centaršuta u peterac gostiju, lopta se odbila od štopera gostiju Nikolića i završila u mreži za vođstvo domaćina od 1:0. Smenjivali su se napadi domaćih čas po levoj čas po desnoj strani i već u trinaestom minutu, reprezentativni napadač Radničkog, Mihajlo Stojković izborio se za poziciju za šut i snažnim udarcem levom nogom poslao loptu u mrežu za vođstvo od 2:0. Nakon samo dva minuta, centralni vezni igrač domaćina, danas odlični Đorđe Đorđević, pronalazi dugom loptom na desnoj strani Jovića koji ulazi u šesnaesterac i sjajnom povratnom loptom pogađa veoma raspoloženog napadača Iliju Pavlovića kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju Živkovića za vođstvo od 3:0. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, pioniri Radničkog su nastavili tamo gde su i stali u prvom, stalno napadajući gol protivnika i stvarajući nove šanse pred golom gostiju. Sjajnu partiju danas pružio je napadač domaćih, Ilija Pavlović, koji je pored jednog u prvom, postigao još tri pogotka u drugom i to u pedesetom, šesdeset drugom i sedamdesetom minutu utakmice i tako stigao do petnaest pogodaka u tekućoj sezoni. I pored visokog vođstva domaćih fudbalera, gosti iz Paraćina su pokazali da nisu tako loša ekipa kao što to pokazuje situacija na tabeli, pokušavali su posle dobre kontrole lopte na sredini terena da stvore izglednije prilike za svoje napadače ali je većinu njihovih napada uspevao da osujeti spretnim intervecijama odlični centralni bek Radničkog Marko Zlatković koji je danas bio neprelazna prepreka za gostujuću ekipu. Postigli su domaći i sedmi pogodak danas i to preko Andrije Prodanovića u sedamdeset osmom minutu. Međutim, gosti su rešili da stave pečat na današnju utakmicu i to sjajnim pogotkom Lazara Đorđevića u poslednjim trenucima utakmice, koji je odlično šutirao sa dvadeset metara i poslao loptu pod prečku pored nemoćnog golmana Perića za konačnih 7:1 danas.

Sve u svemu, vreme za igru odlično, sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Anđelom Živković, i pomoćnicima Katarinom i Kristinom Stojadinović, na visokom nivou, bez ijedne greške, što je i zasluga igrača oba tima koji su odigrali veoma fer i korektno celu utakmicu, i na kraju zaslužena pobeda Radničkog.

Za ekipu domaćina Radničkog iz Niša danas su nastupili: Ognjen Jovanović, Mateja Jović, Mihail Džunić, Marko Zlatković, Đorđe Mitić, Luka Jovanović, Lazar Mladenović, Đorđe Đorđević, Mihajlo Stojković, Matija Cvejić i Ilija Pavlović. U drugom poluvremenu igrali su i Nikola Perić, Andrej Korlat, Andrija Prodanović, Đorđe Cvetković, Maksim Lepojević, Vukašin Terzić i Dimitrije Mitrović. U odsustvu bolesnog trenera Jove Mišeljića ekipu je vodio Saša Živadinović.

Gosti iz Paraćina su igrali u sastavu: Mateja Živković, Pavle Gajić, Aleksa Nikolić, Lazar Đorđević, Vanja Nikolić, Mihajlo Jovanović, Dimitrije Janković, Veljko Tujkić, Luka Marjanović,Tadija Budisalić i Damir Sahtijari. Trener ekipe Boban Lazić.

GFK Jagodina 4 : 2 Real
Timok 1919 1 : 1 Trayal Knez Lazar
Duel Juniors 1 : 0 OFK Šampion 2014
Car Konstantin 2 : 1 Radnički (P)
Radnički (N) 7 : 1 SFS Borac
Budućnost 8 : 0 Timočanin
Napredak 2 : 1 OFK Radnički
Lider MGM 4 : 1 Kopernikus Železničar