Prva liga pionira FS RIS: Ubedljiva pobeda Radničkog

U 20. kolu Pve lige pionira FS RIS, pioniri Radničkog iz Niša dočekali su, na pomoćnom terenu stadiona Čair, ekipu OFK Šampion 2014 iz Leskovca. Od samog starta utakmice, domaći fudbaleri su krenuli agresivno prema golu protivnika, dopuštajući gostima iz Leskovca da tek na momente prebace loptu na suprotnu polovinu. Prvu izglednu šansu na utakmici imao je u trinaestom minutu, konstantno dobri fudbaler sredine terena domaćina, Luka Jovanović, koji je šutem sa ivice šesnaesterca pogodio stativu, juče veoma dobrog golmana gostiju i povremenog reprezentativca pionirske selekcije Srbije, Mateje Zarkovića. Isti igrač je iskoristio svoju sledeću šansu, u dvadeset drugom minutu, šutirajući sa sedamnaest metara veoma precizno u gornji desni ugao golmana gostiju koji je ovog puta bio nemoćan, i to je bilo vođstvo domaćina od 1:0. U dvadeset osmom minutu je i napadač i ponajbolji igrač Radničkog oprobao svoj šut, šutirajući pod samu prečku protivničkog gola, ali je i ovaj put golman Zarković pokazao svoje kvalitete i odbranio veoma nezgodan udarac Stojkovića. Nastavili su domaći fudbaleri sa napadima prema golu ekipe OFK Šampiona, i u trideset petom minutu posle sjajnog prodora Stojkovića po levoj strani, usledio je centaršut u šesnaesterac gostiju, na pravom mestu bio je napadač Radničkog Andrija Prodanović i smestio loptu u mrežu za vođstvo domaćina od 2:0.

U drugom poluvremenu su pioniri Radničkog nastavili sa konstantnim napadima prema golu gostiju, a svoju odličnu partiju, napadač Radničkog Mihajlo Stojković je krunisao golovima u četrdeset osmom a zatim i u četrdeset devetom minutu za vođstvo od 4:0. Treba pomenuti da je dvostruki strelac juče za ekipu Radničkog, dobio poziv za okupljanje U-15 reprezentacije Srbije u SC FSS u Staroj Pazovi gde našu pionirsku reprezentaciju očekuju mini pripreme i kontrolna utakmica 06.04.2023. od 13h protiv selekcije U-16 FK Vojvodina. Do kraja utakmice videli smo još dva gola u mreži gostiju. Najpre je svoj prvi gol u sezoni postigao Vojin Stojanović, a pred sam kraj utakmice u strelce se upisao i Luka Propadalo za konačnih 6:0.

Veoma dobro izdanje pionira Radničkog, za koje su nastupali: Nikola Perić, Mateja Jović, Mihail Džunić, Đorđe Mitić, Marko Zlatković, Vojin Stojanović, Luka Propadalo, Luka Jovanović, Ilija Pavlović, Mihajlo Stojković i Andrija Prodanović. Udrugom poluvremenu šansu su dobili i Ognjen Jovanović, Tadija Stojanović, Maksim Lepojević, Uroš Cvetković, Dimitrije Mitrović, Uroš Lepojević i Lazar Mladenović. Trener ekipe Jovo Mišeljić.

GFK Jagodina 4 : 1 Timok 1919
Duel Juniors 1 : 1 Real
Car Konstantin 2 : 0 Trayal Knez Lazar
Radnički (N) 6 : 0 OFK Šampion 2014
Budućnost 3 : 1 Radnički (P)
Napredak 4 : 0 SFS Borac
Lider MGM 4 : 0 Timočanin
Kopernikus Železničar 3 : 2 OFK Radnički