Jedno đule Surčinaca srušilo banjičku tvrđavu

Rad je već prežaljen iako je ostalo još 10 kola do završetka prvenstva, ovog proleća je na svih pet mečeva ubeležio poraze. Njihov rival iz Surčina, posle prošlonedeljne četvorke PKB-u, spremno je ušao u utakmicu sa željom da upiše još jednu trojku na svoj konto. Imaju loptu više u svom posedu i postepeno grade napade, dok se domaći tim opredelio za nešto zatvoreniju varijantu.

Prvi zanimljiv detalj zbio se u 11. minutu kada je Matović šutirao sa 13-14 metara iskosa snažno, ali neprecizno, kraj gola Rada. Sedam minuta kasnije bio je precizniji kada je sa istog mesta matirao nemoćnog Martinovića i doveo Jedinstvo u vođstvo. Nakon toga Surčinci su umrtvili igru, do odmora je viđen jedino dobar šut Pantazisa sa nekih dvadesetak metara u 43. minutu, lopta je prohujala kraj stative gostiju.

Prva šansa u nastavku zabeležena je u 58. minutu, posle prodora i centaršuta Matovića, Broćeta se našao sam na penalu, ali je slabo tukao glavom pa je lopta bila lak plen za golmana domaćih Martinovića. U 63. minutu Martinović se iskazao još jednom odbranivši jak šut Puzovića sa 12 metara. Gosti nastavljaju da stvaraju i propuštaju prilike, u 75. minutu rezervista Ranković sa desetak metara pogađa samo spoljni deo mreže.

Rad svoju prvu i jedinu šansu ima u 79. minutu, Popesković sa 7-8 metara udaljenosti šutira glavom samo do stative. Tako je jedan rani pogodak gostiju odlučio pobednika. U narednom 22. kolu Građevinari gostuju Zvezdari, dok Jedinstvo dočekuje vodeći Zemun.

RAD - JEDINSTVO 0:1 (0:1)

STADION: FK Rad. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: Perišić Nemanja i Stojanović Marko. STRELAC: Matović 18.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Hebilji, Pantazis i Sandulović (Jedinstvo).

RAD: Martinović, Radošević (Bojović), Petijević, Virijević (S.Rupar), Trkulja (Goločevac), Bezarević, Nenadović, Repac, Popesković, Panev, Samardžija (Panić).

JEDINSTVO: Marjanović, Živković, Matović, Pantazis, Stanić (Maksimović), Mitrović, Vranešević (Sandulović), Puzović, Broćeta (Ranković), Vuković (Kovač), Hebilji (Mićić).

Rad 0 : 1 Jedinstvo
Brodarac 3 : 0 Zvezdara
GSP Polet Dorćol 0 : 1 Torlak
Teleoptik 8 : 0 Budućnost
Sinđelić 0 : 3 Prva iskra
Studentski grad 1 : 0 Ušće Novi Beograd
Radnički 0 : 3 BASK TEK