24'
Čukarički i niški Radnički treći put uzastopno igrali 0:0
15.08.2021 FK Čukarički

Čukarički i niški Radnički treći put uzastopno igrali 0:0--

I treći put uzastopno Čukarički i Radnički su odigrali nerešeno, treći put uzastopno mreže u duelu pova dva kluba ostale su netaknute – 0:0. Posle vrlo lošeg prvog poluvremena, Brđani su bili bolji rival u nastavku, uglavnom su pretili posle prekida i ubacivanja Docića iz kornera, a šansu utakmice propustio je Šapić, kad je u 85. minutu glavom sa pet metara šutirao preko gola Kahrimana.

Prvi pokušaj imao je Čukarički, u osmom minutu Lukić je iznudio slobodan udarac na skoro 30 metara od gola, Docić je šutirao sa velike udaljenosti, ali pravo u Kahrimana. Probali su gosti u 22. minutu, Mitrović je šutirao sa 20 metara, zamalo preko gola Mićovića. Tek u 32. minutu prilika za belo-crne, kombinovali su Jovanović i Kajević, razmenili dupli pas, a potom je Crnogorac šutirao iskosa sa 14 metara, ali je bio izblokiran.

U nastavku akcije pokušao je i Jovanović, ali je njegov udarac sa 18 metara bio lak plen za Kahrimana. Na poluvremenu šef struke Čukaričkog Dušan Đorđević izvršio je dvosturku izmenu, umesto Tanasijevića i Jankovića na teren je poslao Radojičića i Savića. Posle manje od minuta Savić je imao dobru priliku, u kontranapadu je sa nešto više od 20 metara šutirao zamalo preko gola Nišlija.

Nedugo potom odlična akcija belo-crnih, Radojičić je iza leđa odbrane Radničkog proigrao Čolovića, koji je pokušao da asistira Jovanoviću, ali je Kahriman pravovremenom intervencijom to sprečio. U 50. minutu vrlo dobra prilika za Nišlije, Duronjić je ostao usamljen, ali mu je lopta malo pobegla, ipak je uspeo da šutira, no bio je neprecizan sa 15-tak metara.

Samo dva minuta kasnije opasno je zapretio i Kasalica, ali je glavom šutirao pravo u Mićovića. U 54. minutu najbolja prilika za Brđane, posle ubacivanja iz ugla Docića Jovanović je zahvatio loptu glavom, bio je zamalo neprecizan. Nije bilo potom mnogo uzbuđenja, sve do 76. minuta.

I tada je Čukaričlki zapretio posle kornera, ponovo je Docić ubacio loptu, Drezgić je zahvatio glavom, ali je ona prohujala pored desne stative Kahrimanovog gola. U 85. minutu Šapić je imao šansu utakmice. I ponovo je to bilo posle kornera, Docić je maestralno ubacio loptu, a zamenik kapitena Brđana je glavom sa pet metara prebacio gol Kahrimana. Bilo je to i poslednje uzbuđenje na meču, u kojem se od oba rivala mnogo više očekivalo.

Čukarički – Radnički (Niš) 0:0

Stadion na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: Lukić, Drezgić (Čukarički), Pejović, Kasalica (Radnički).

ČUKARIČKI: Mićović, Docić, Jovanović, Tanasijević (od 46. Radojičić), Kajević (od 76. Čolić), Čolović (od 65. Ergelaš), Drezgić, Šapić, Janković (od 46. Savić), Roganović, Lukić (od 65. Endijae).

RADNIČKI: Kahriman, Bjeličić, Mićibući (od 57. V. Vukadinović), Duronjić (od 59. Kovačević), N. Vukadinović, Pejović (od 73. Stevanović), Mitrović (od 59. Ristić), Kasalica, Ilić, Todorovski, Aksentijević (od 73. Stanković).

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Čukarički Radnički (N)