Radnički (NB)
Sjajna igra Čukaričkog i pobeda nad Radničkim u Nišu
26.11.2023 FK Čukarički

Sjajna igra Čukaričkog i pobeda nad Radničkim u Nišu--

Veliku pobedu ostvario je Čukarički na gostovanju Radničkom u Nišu – 0:2. Fantastično su odigrali belo-crni, dominirali su na „Čairu“ od prvog do poslednjeg minuta, a ovoga puta su od brojnih prilika iskoristili dve. Prvu, na startu drugog poluvremena, kad je Cvetković prelepo proigrao Ivanovića, a ovaj je lako pogodio sa pet metara, drugu u 77. minutu, kad je Nikčević centrirao sa desne strane, a Kovač je takođe iz blizine savladao Rosića.

Odličnu priliku Čukarički je imao u šestom minutu, posle dodavanja Cvetkovića Docić je šutirao sa 14 metara, izblokiran je, lopta se odbila do Miladinovića, koji je probao iz slične pozicije, ali je njegov udarac odbranio Rosić. Uzvratio je dva minuta kasnije Radnički, posle centaršuta sa leve strane šutirao je Škrbić, ali preko gola Brđana. Nastavili su belo-crni sa inicijativom i sa vrlo dobrom igrom, pa su do odlične prilike došli u 18. minutu. Tada je Docić centarirao sa leve strane, a na drugoj stativi Belaković je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Nikčevića.

Samo minut kasnije probao je Docić sa 18 metara, ali je šutirao pored gola Rosića. Sjajnu priliku beogradski tim je imao i u 20. minutu, bila je to prelepa akcija koju je započeo Docić, dodao je do Ivanovića, ovaj je još lepše uposlio Cvetkovića, a najmlađi igrač na terenu je šutirao sa 12 metara, ali je Rosić spasao svoj tim. Uzvratio je Radnički brzom kontrom, bila je to sjajna prilika za domaćina, ali je Ilić iz vrlo dobre pozicije sa deset metara šutirao preko gola Filipovića.

Veliki hendikep za Čukarički u 29. minutu, zbog povrede je teren morao da napusti kapiten Docić, do tada najzapaženiji na terenu, zamenio ga je Kovač. U 39. minutu fantastična prilika za Čukarički, centrirao je Ivanović, a Subotić je sa pet metara nogom šutirao, nije zahvatio loptu baš najbolje, pa je Rosić stigao da reaguje. Nagrađen je Čukarički za odličnu igru golom u 48. minutu. Bila je to fantastična akcija, dobar deo poslao odradio je Stanković, koji je dodao do Cvetkovića, mladi fudbaler je proturio loptu kroz noge Jamkamu, a na drugoj stativi Ivanović je lako pogodio tada već nebranjenu mrežu – 0:1.

Mogli su Brđani da duplirau prednost u 54. minutu, Miladinović je fantastično šutirao gotovo sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, Rosić je već bio savladan, ali je gotovo na gol-liniji Petrović glavom intervenisao i spasao pogodak Čukaričkog. Samo minut kasnije šansa i za Cvetkovića, posle dodavanja Ivanovića, ali je mladi napadač iz dobre pozicije šutirao zamalo pored gola Rosića. Još jednu odličnu priliku propustili su belo-crni u 61. minutu, bila je to sjajna kontra, Nikčević je uočio usamljenog Ivanovića, koji je povukao loptu i potom šutirao sa 16 metara, ali je Rosić njegov udarac odbranio.

Samo dva minuta kasnije ponovo šansa za Ivanovića, ali je još jednom Čukarički dobio samo korner, ovoga puta poslenjegovog udarca iskosa sa leve strane. Svi promašaji Čukaričkog umalo su kažnjeni u 74. minutu, posle greške Filipovića šutirao je sa sedam metara, ali je golman Brđana ispravio svoju grešku, sjajno je odbranio taj udarac. Odmah potom, imao je šansu Marjanović iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je živi zid Brđana odlično odradio posao.

Preživeli su tu situaciju belo-crni, a potom su u 77. minutu duplirali prednost. Ponovo je Nikčević učestvovao u akciji, maestralno je centrirao sa desne strane, a Kovač je preciznim udarcem sa šest metara savladao Rosića – 0:2. Mogao je Radnički da se vrati u igru u 83. minutu, posle prelepe akcije šutirao Cvetković, ali ga je maestralno izblokirao Stanković.

Radnički (Niš) – Čukarički 0:2 (0:0)

Strelci: 0:1 – Ivanović u 48, 0:2 – Kovač u 77. minutu. Stadion: „Čair“ u Nišu. Gledalaca: 300. Sudija: Predrag Janjuš. Pomoćnici: Petar Radić i Ivan Mikalački. Žuti kartoni: Jamkam, Stajić (Radnički), Filipović (Čukarički).

RADNIČKI: Rosić, Frej, Belaković (od 58. Cvetković), Ilić, Pejović (od 58. Marjanović), Petrov (od 75. Ivelja), Petrović, Škrbić (od 58. Jovanović), Stajić, Vojnović, Jamkam.

ČUKARIČKI: Filipović, Stanković, Jovanović, Subotić, Tošić, Docić (od 29. Kovač), Sisoko, Nikčević, Ivanović (od 87. Adžić), Miladinović (od 87. Sing), Cvetković (od 90+2. Adetunđi).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Radnički (N) Čukarički