IMT
Javor Matis
Radnički (N)
Dragačevcima nije prijao izlet u Beograd

Snovi "Brđana" o igranju u Evropi i naredne sezone i posle ove utakmice traju. Rival iz Lučana se pokazao kao žilav i čvrst protivnik, ali ipak nije odoleo na brdu.

Belo-crni od samog početka nameću ofanzivan ritam, a nakon lepe kombinacije Kovača i Nikčevića u 11. minutu ovaj potonji se našao oči u oči sa golmanom Lučanaca Samčovićem, međutim nije najbolje odreagovao pa je prilika propala. Posle toga polutka domaćih Milojević u dva navrata šutira sa preko 20 metara, oba puta neprecizno. Kako to uvek u fudbalu biva, kazna je ubrzo stigla. Tamnoputi Silue u 17. minutu beži odbrani domaćih i lob udarcem smešta loptu u mrežu za vođstvo Mladosti.

Brđani i posle primljenog gola nastavljaju sa atacima, internacionalac iz Brazila u njihovim redovima Melo u 24. i 26. minutu propušta dve idealne prilike. Kod prve je bio neprecizan sa 12-13 metara, a u drugoj je njegov udarac zaustavila prečka. Do zasluženog poravnanja rezultata domaći tim dolazi u 31. minutu, Kovač se ˝lažnjakom˝ oslobodio svog rivala i neodbranjivo loptu poslao iza leđa nemoćnog Samčovića. Nije prošlo puno vremena, a Čukarički totalno preokreće rezultat. Strelac je, najzad, bio Melo na asistenciju Nikčevića u 40. minutu. Malobrojna publika je mogla biti zadovoljna veoma sadržajnim prvim poluvremenom.

Tek što se krenulo u nastavku, igrao se 48. minut, a već je 3:1, ponovo je strelac bio Melo. Nakon dve odbrane Samčovića, prvo posle udarca Stankovića, a potom i Nikčevića, Brazilac je bio najprisebniji i iz blizine loptu ćušnuo u mrežu. Nedugo zatim prete i gosti, Frajdej iz srca šesnaesterca loptu šalje samo do prečke u 54. minutu.

Veoma atraktivnu igru svog tima Ivanović je mogao krunisati pogotkom u 61. i 68. minutu, iz veoma izglednih prilika oba puta je šutirao pravo u golmana gostiju. Poslednjih dvadesetak minuta tempo je opao, domaći su zadovoljni postignutim, a gosti nemoćni u preokret. Meč je ipak zatvorio gol Rogana u prvom minutu nadoknade, posle lepog pasa Ivanovića sa druge strane terena.
Drugog maja se igra treće, vanredno, kolo kada će Čukarički ugostiti Napredak, dok će Mladost krenuti put Kragujevca na još jedno gostovanje.

ČUKARIČKI - MLADOST 4:1 (2:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Šegrt Jovan. POM.SUDIJE: Radić Petar i Tomović Bojan. STRELCI: Kovač 31, Melo 40. i 48. i Rogan 90+1.min (Čukarički), Silue 17.min (Mladost). ŽUTI KARTONI: Stevanović i Docić (Čukarički).
ČUKARIČKI: Samurović, Tošić, Stevanović (Serafimović), Ivanović, Sisoko, Jovanović, Stanković, Milojević (Docić), Nikčević (U.Miladinović), Kovač (Rogan), Melo (Cvetković).
MLADOST: Samčović, Tumbasević, Joksimović, Pribaković (Udovičić), Varjačić (Bondžulić), Žunić, Ćirković, Leković, Silue, Frajdej (Bojić), Veličković.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije - Play Off Čukarički Mladost (L)