PTZ: Kablovi poraženi u Boljevcu 3:0

Zaječarski zonaš tim Kablova poražen je u Boljevcu, u 20. kolu Pomoravsko-Timočke zone od ekipe Rtnja 3:0 (0:0).

Detalj sa utakmice Rtanj-Kablovi / foto: Live SPORT

Ekipa Rtnja na čelu sa prvim strategom kluba Rajkom mitićem izvojevala je vrednu pobedu pred domaćim navijačima 3:0.

Iako derbi susret zaječarskog okruga, negde oko stotinu gledalaca u prvom poluvremenu nije videlo golove na stadionu u Boljevcu. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Na prvi gol čekalo se sve do 70. minuta kada je domaćin preko Jelenkovića došao u vođstvo 1:0. Deset minuta pred kraj susreta Stepanović udvostručuje predost domaćina 2:0, a u sudijskoj nadoknadi vremena Čaurević postavlja konačnih 3:0.

Rtanj je pobedom iznad zone ispadanja iz zonaškog statusa, dok su Kablovi i dalje u borbi za drugo mesto na tabeli.

Ekipa Rtnja je u sredu, 16. aprila u vanrednom kolu trebala da ugosti lidera na tabeli tim OFK Bora, ali zbog odlaska većine fudbalera borskih „crno-belih“ na Međunarodnom turniru u Grčkoj u juniorskoj konkurenciji utakmica je odložena za sedam dana.

Zaječarski Kablovi u sredu dočekuju ekipu SFS Borca.