Bez iznenađenja u Darosavi

U 1.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge poraženi su u Darosavi od ekipe Partizana rezultatom 3:2. U jednoj borbenoj, uzbudljivoj, utakmici sa dosta preokreta, utisak je da su domaći zasluženo osvojili prve bodove u šampionatu. Samo nekoliko sekundi nakon prvog sudijskog zvižduka, Marinski je iskoristio nesigurnu intervenciju odbrambenih igrača Sloge i sa 10 metara šutirao, ali je golman gostiju Jelesijević sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol. Domaći su do gola mogli u 12.minutu, kada udarac Tolića odbranio danas sasvim solidni Jelesijević. Najbliži golu gostujući fudbaleri bili su u 22.minutu. Č.Petrović je dva puta šutirao sa 5 metara, a njegov prezimenjak na golu domaćih u oba navrata izlazio kao podednik. Prvi gol na meču viđen je u 27.minutu. Tolić je prošao po desnoj strani, uposlio Marinskog ,a ovaj rutinski sa 10-ak metara doneo vođstvo domaćima. Do kraja poluvremena gosti su iz dve gotovo identične akcije došli do preokreta. Najpre je Č.Petrović u 34 minutu, nakon prodora po levoj strani, asistirao V.Petroviću,koji je sa nekih 10 metara loptu zakucao u gol. Isti igrač postigao je gol i u 40.minutu, ovaj put dodavač je bio M.Jelesijević.

Drugo poluvreme praktično je počelo izjednačenjem domaćih.Opet je Tolić proša po desnoj strani i asistirao Marinskom, a ovaj postigao svoj drugi gol na meču. Od tog trenutka domaći su zaigrali još angažovanije, dok su se gosti opredelili za defanzivu i kontranapade. Ofanziva domaćih isplatila se u 57 minutu, kada je Tomašević postigao pobedonosni gol. Do kraja meča fudbaleri Partizana su pobedu mogli učiniti uvedljivijom, ali je Ranković sa ivice šesnaesterca pogodio stativu.

Partizan (Darosava) - Sloga (Zagorica) 3:2

Igralište u Darosavi. Gledalaca oko 60. Delegat:Desimir Nikolić (Bukovik). Sudija:Milan Milovanović, pomoćnici:Relja Vukić i Blagoje Grković (svi iz Aranđelovca). Strelci:Marinski u 27. i 48.minutu, Tomašević u 57.minutu za Partizan, Vladimir Petrović u 34. i 40.minutu za Slogu Žuti kartoni:Tešić, Glišić (Partizan)

Partizan:Petrović, Gajić (od 58. Josipović), Marković, (od 80. Ranković) Tešić, Milošević, Gerasimović, Tolić, Tomašević, Glišić, Marinski (od 89. Dobričić), Nikolić.

Sloga:N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Lekić, Dimitrijević (od 58. Milić), Milan Stevanović, Jovanović, Babić, Antonijević, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.