Pobeda Sloge u poslednjem minutu!

U 20. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Brezovca iz istoimenog mesta rezultatom 2:1. Kiša, koja je i ovog prepodneva padala u Zagorici, učinila je teren izuzetno teškim za igru. Naviknuti na takve okolnosti, domaći su se bolje snašli i novom pobedom pred svojim navijačima i teoretski obezbedili opstanak u ligi. Prva iglednija prilika viđena je u 8.minutu, a izveli su je fudbaleri Sloge.  J.Petrović je izveo korner, a  udarac Dimitrijvića glavom sa 7-8  metara odbranio golman Amidžić. Gosti su uzvratili u 12. minutu, kada  je Stanišić sa 20-ak metara pogodio prečku. U 35. minutu Jovanović je izveo slobodan udarac sa 25 metara, poslao loptu  iza leđa golmana gostiju,nekoliko centimetra ispod prečke, i doneo prednost domaćima. Isti igrač izveo je slobodan udarac u 41. minutu sa gotovo iste razdaljine, ali se ovog puta intervencijom istakao Amidžić.

Drugo poluvreme  (uz dosta prekida) proteklo  je u nepovezanoj igri obe ekipe. Posle gužve u kaznenom prostoru domaćih, J.Petrović je igrao rukom, pedantni sudija Mijatović procenio da je postojala namera, a Blagojević sa "kreča" doneo izjednačenje gostima. Dobru priliku domaći su imali u 88. minutu, ali je udarac Lekića sa 7-8 metara obranio golman gostiju. Na isteku 90. minuta, Stevanović je prošao po desnoj strani centrirao, a na  drugoj stativi loptu glavom sa 10-ak metara u gol poslao Gajić,  na opšte oduševljenje igrača i malobrojnih navijača domaćih.

Sloga (Zagorica) - Brezovac 2:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 40. Delegat: Desimir Nikolić (Bukovik). Sudija: Stefan Mijatović, pomoćnici:Filip Flipović i Mihailo Dukić (svi iz Aranđelovca). Strelci: Jovanović u 35. i Gajić u 90. minutu za Slogu, a Blagojević u 76. minutu iz penala za Brezovac. Žuti kartoni: Jovanović, J.Petrović (Sloga), Mi. Nešić (Brezovac).

Sloga: Jelesijević, Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, Jovanović (od 88.Milić), Lekić, J.Petrović, Č.Petrović, Milovanović, Popović.

Brezovac: N.Amidžić, Ma.Nešić (od 84. Ćirović), Mi.Nešić, Blagojević, S.Amidžić, Bošnjaković, Đurđević, Stanišić, Nićiforović, Radisavljević (od 68.Milanović), Milojević.