46'
Poraz Zlatibora na debiju Ristovskog
16.02.2021 zlatiborpress.rs

Detalj sa meča Zlatibor - TSC, foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora izgubili su od TSC-a rezultatom 0:1 u 22. kolu Linglong Superlige Srbije na domaćem terenu. Ovim porazom, prvim u prolećnom delu Å”ampionata debitovao je novi trener čajetinskog timaĀ Ljubomir Ristovski.

Ā

Novi trener napravio je par promena u startnoj postavi, ekipa je dobro izgledala u prvom poluvremnenu, imala priliku da povede iz penala, ali je od tada počela da pada, izgubila je ritam, i pitanje pobednika reÅ”io jeĀ Nenad LukićĀ u 59. minutu. Imao je Zlatibor i igrača viÅ”e u poslednjih 15 minuta, ali nije uspeo da dođe nar do boda, pa ostaje na 17 osvojenih sa mogućnoŔću da ga rivali preteknu posle utakmica u sredu.

Prvo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije nego Å”to rezultat pokazuje. Ekipa TSC-a stigla je kao favorit u Užice, bez poraza u poslednja dva kola sa bivÅ”im selektoromĀ Mladenom KrstajićemĀ na klupi. Imali su gosti inicijativu na početku meča, ali je ubrzo Zlatibor odgovorio prekoĀ Eliomara, koji u 13. minutu pogađa prečku posle odličnog udarca sa preko 20 metara. Ubrzo domaći dolaze i do najveće prednosti koja je mogla da odredi tok meča.Ā MiloradovićĀ je bio u prodoru, a defanzivac TSC-a ga je povukao za ruku pa je dosuđen penal. Ipak, ishod nije bio povoljan po Zlatibor jer je Milenković poslao loptu preko gola.

Drugo poluvreme je bilo dosta slabije za Zlatiborac. Tim iz Bačke Topole podigao je nivo igre i već u prvih 10 minuta napravio veliki pritisak. Snalažljivi napadač gostijuĀ LukićĀ pravio je velike probleme odbrani, a u 58. minutu je izvanredno Å”utirao sa dvadesetak metara, lopta je pogodila prečku, a potom se odbila iza gol linije Å”to sudije nisu videle i pogodak nije priznat. Ipak, najbolji strelac lige je dobio nagradu samo minut kasnije posle dobrog proigravanjaĀ Äura Zeca, koji je na malom prostoru izigrao odbranu i tačnim dodavanjem poslužioĀ LukićaĀ za 0:1. PokuÅ”ao je sa izmenama novi trener Zlatibora, koji od 2013. nije radio u Superligi, a u međuvremenu je bio u Angoli i na Tajlandu. Naruku Zlatiboru iÅ”ao je i drugi žuti kartonĀ Janka Tumbasevića, ali Čajetinci to nisu iskoristili i pored nekih povoljnih situacija pred golom ekipe sa Å”estog mesta na tabeli. Ceo meč za TSC odigrao je ČajetinacĀ Filip Babić.

Izvor:Ā zlatiborpress.rs