Podela bodova u sjajnom susretu Lidsa i Sitija
03.10.2020 sportdc.net

Fudbaleri Lidsa i Mančester Sitija odigrali su 1-1 u četvrtom kolu Premijer lige.

Siti je sjajno otvorio susret. Prijetili su preko De Brujena i Ferana Toresa. U 17. minuti su došli do vodstva a strijelac je bio Rahim Sterling. Lids se potom oslobodio pritiska a prvi pravi pokušaj imao je Dalas. U 39. minuti, šutirao je Foden ali nije bilo promjene rezultata. U završnici prvog poluvremena, Ederson je odbranio šut Ejlinga.

Lids je dobro ušao u drugo poluvrijeme ali Rodrigo u 56. minuti nije uspio pogoditi. Ipak, tri minuta kasnije pogodio je za 1-1. Potom su šanse imali Rodrigo i Bamfort ali nije bilo promjene rezultata. Prijetio je Siti preko Bernarda i Sterlinga ali je ostalo 1-1.

Obje ekipe imaju po sedam bodova nakon četiri kola.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Leeds United Manchester City