21  Stefan Denić
46'
Grafičar pobedio u Makiškoj šumi

Kapiten OFK Žarkova Milan Delević, FOTO: M. Đorić

Fudbaleri OFK Žarkova definitivno imaju problem sa domaćim terenom. Samo četiri dana posle odlične partije i pobede nad Mačvom u Šapcu (2:0), sastav iz Makiške šume pružio je bledu igru kod kuće protiv Grafičara i doživeo visok poraz (0:3), šesti kod kuće od početka sezone. Nisu “ljubičasti” bili toliko dobri, koliko su igrači iz Žarkova bili slabi. Zbog visoke temperature, izostao je šef stručnog štaba domaćina Igor Savić, savetima kraj aut linije odmenio ga je pomoćnik Nikola Lekić.

Već u prvom ozbiljnom napadu, gosti su poveli, preko ofanzivnog veziste Nikole Kneževića. OFK Žarkovo je moglo do izjednačenja u 11. minutu, ali je Vanja Ilić iz povoljne pozicije šutirao pored stative. Bila je to najbolja šansa za domaći tim. Pred odlazak na odmor novi pogodak za Grafičar, posle centaršuta Kneževića, kapiten OFK Žarkova Milan Delević je zatresao sopstvenu mrežu.

Pitanje pobednika rešeno je u uvodu drugog poluvremena. Napadač Grafičara Aleksej Golijanin oštro je šutirao sa šesnaesterca i savladao nemoćnog Vulića. Do kraja utakmice bilo je šansi na obe strane, Kokira za OFK Žarkovo i Babića za Grafičar, ali bez promene rezultata.

U sledećem kolu, Grafičar u subotu od 14 časova dočekuje Mačvu, a OFK Žarkovo istog dana od 16 časova gostuje u Bačkoj Palanci.

OFK ŽARKOVO - RFK GRAFIČAR 0:3 (0:2)

STRELCI: Knežević u 7, Delević (autogol) u 40. i Golijanin u 47. minutu. STADION: U Makiškoj šumi. GLEDALACA: 100. SUDIJA: Danilo Jerinić. POMOĆNICI: Goran Bogićević i Ivan Cvetković (svi iz Beograda). ŽUTI KARTONI: Markišić, Milenković, Vulić (OFK Žarkovo), Ilić (Grafičar).

OFK ŽARKOVO: Vulić, Musa (od 79. Dukić), M. Ilić, Delević, Milikić, Milenković, Stojanović (od 46. Markišić), V. Ilić (od 57. Mićić), Kokir, Jovanović (od 57. Ivić), Dostanić (od 46. Denić).

RFK GRAFIČAR: Manojlović, Ilić (od 79. Lazić), Ibanjez (od 62. Petrović), N. Stajić, M. Stajić, Leković, N. Mituljikić (od 62. Babić), J. Mituljikić (od 79. Ponjević), Matić, Knežević, Golijanin (od 74. Burmaz).