46'
39'
Ivanjičani kaznili promašaje "dizelke"

Marko Jeveremović - foto: lična arhiva/ FK Javor Matis

Derbi u Pančevu pripao je gostima iz Ivanjice posle bolje i efikasnije igre u drugom poluvremenu. Promene u rotaciji i izmene trenera Igora Bondžulića urodile su plodom. Odigrali su gosti dva različita poluvremenu za razliku od Železničara kome je pripao prvi period igre. Bili su bolji, imali više loptu u nogama, diktirali tempo, ali u završnici nisu bili precizni. U poluvremenu slika se promenila, "beli" su postali agresivniji i konkretniji. U poluvremenu su u igru ušli Marčić i iskusni Odita, i upravo su pomenuti igrači učestvovao kod vodećeg pogotka. Ostala dva gola pala su iz prekida, tačnije kornera. Na 2:0 povisio je najbolji strelac Ivelja, domaćin je sa jedanaesterca uneo neizvesnost, da bi sve dileme otklonio Dimitrijević na asistenciju Jevremovića.

Levi spoljnji defanzivac Marko Jeveremović kaže da su u nastavku bili pravi, dosta bolji.

- Tešaka i tvrda utakmica iza nas, na zahtevnom terenu, koji je uticao na tečnost i kvalitet prikazanre igre. Domaćin se pokazao kao dobra i čvrsta ekipa sa jasnom vizijom igre. Vezali smo dve pobede i okrećemo se narednim izazovima, jer nas već u sredu očekuje odloženi susret sa Zlatiborom i u slučaju pozitivnog rezultata uhvatićemo priključak sa vodećim dvojcem - kaže pouzdani defanzivac sa ofanzivnim sklonostima. Naime, do sada je upisao sedam asistencija, koje su njegova uža specijalnost. Uspeo je da zaustavi ubitačni dvojac i golgetere "dizelke" Zuvića i Stojčeva, mada je zbog bolesti bio na infuziji i nije se znalo da li će zaigrati u derbiju.