Lazarevčani potopljeni na Ušću

Samo teorija deli Lazarevčane od ispadanja u zonski rang takmičenja, a oni su se već predali i na megdan Ušću stigli sa svega 13 igrača u protokolu.
Posle samo 60 sekundi igre kapiten Borca Šakić je igrao rukom u svom šesnaestercu i napravio penal. Siguran sa bele tačke bio je Vasić, domaći su stigli do vođstva, a da se igrači nisu ni zagrejali. U nastavku domaći igraju ležernije dok gosti tehničku inferiornost nadomesćuju borbenošću. Pokušao je doduše Stojanović u čak tri navrata da ugrozi Lazarevčane, ali njegovi šutevi nisu pogodili metu. Do rezultata 2:0 Ušće stiže u 43. minutu, posle lepog pasa Stevanovića pred golom se našao usamljen Milićević i rutinski ispod golmana loptu poslao u mrežu.

Domaći u drugi deo utakmice ulaze angažovanije, vredan beleške je šut Vasića u 49. minutu kraj same stative sa ivice kaznenog prostora. Većom angažovanošću Ušće do trećeg pogotka stiže u 66. minutu. Samo što je ušao u igru u idealnoj šansi se našao Vujović, šut sa nekoliko metara udaljenosti mu je odbranio Milovanović, ali to nije uspeo u nastavku akcije Milićeviću. Nepuna dva minuta kasnije  već je 4:0, Vasić je situaciju jedan na jedan rešio bez problema.

Mogao je i veteran Govedarica u 77. minutu da se upiše u strelce da je bio samo malo prisebniji, njegov šut glavom sa 7 metara završio je u naručju golmana gostiju. Milovanović je u 87, kao i 89. minutu uz pomoć prečke dobro intervenisao zaustavivši šuteve Vujovića sa desetak metara, sprečivši još veću blamažu svog tima.

Posle dva poraza Lazarevčana sa po 5:0, ovaj je bio nešto blaži, završili su utakmicu sa golom manje u mreži. Narednog vikenda Novobeograđani gostuju na Zvezdari, dok Borcu u goste stiže Prva iskra iz Bariča.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - BORAC 4:0 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Pjevović Branislav. STRELCI: Vasić 2. (k.u.), Milićević 43. i 66. i Vasić 68.min (Ušće). ŽUTI KARTON: V.Lazić (Borac).
UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Vesić (Mihajlović), Bašanović, Tomašević (Hiti), Trajković (Grković), Stevanović, Milićević (Narančić), Govedarica, Gajić, Vasić, Stojanović (Vujović).
BORAC: Milovanović, Petković, Maksimović, Vasić, Šakić, Makić, Živković, Stojanović (Đurić), V.Lazić, M.Lazić (Riznić), Stanojević.