IMT je novi Ŕampion Omladinske lige Srbije

Istorijsku, prvu titulu Omladinske lige Srbije IMT je overio pobedom protiv vrÅ”njaka iz lučanske Mladosti. Svečarskoj atmosferi prethodio je pobednički nastup domaćih igrača začinjen efektnim golovima.Ā

Ā

Goste je otvorio Abidun u 7. minutu na asistenciju Stefana Jovića, nije mu bilo teÅ”ko da sa dva metra zatrese nezaÅ”tićenu mrežu. Na sledeći pogodak domaćih čekalo se do 37. minuta, loptu je pod prečku snažnim udarcem sa desetak metara poslao Krstić. Uz joÅ” par propuÅ”tenih prilika, IMT je na odmor otiÅ”ao sa solidnom prednoŔću.Ā

U drugom poluvremenu viđen je prelep gol Krstića u 61. minutu. Primetio je da je gostujući golman malo napustio gol liniju i lobovao ga sa preko 35 metara udaljenosti. Ako je do tada i bio upitan pobednik, ovaj pogodak je odagnao sve sumnje. Tempo je do zavrÅ”etka susreta bio manjeg inteziteta, krajnji rezultat je ostao 3:0.

IMT će naredne sezone nastupiti u UEFA Youth League kroz stazu pobednika, dok će drugoplasirana Crvena zvezda sačekati svoj seniorski tim, pa bi eventualnim njihovim plasmanom u grupnu fazu Lige Å”ampiona i oni zaigrali u istoj. Osim Å”to su osvojili titulu, IMT ima i najboljeg strelca lige MiloÅ”a Jovića, koji je uz Radosavljevića iz Čukaričkog postigao 20 golova.Ā

IMT - MLADOST 3:0 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Ljubojević Bogdan. STRELCI: Abidun 7. i Krstić 37. i 61.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Bastaja i Konstantinov (IMT), Đurković, Vučićević, BoÅ”ković i Krsmanović (Mladost).Ā

IMT: Mirković, Konstantinov, Tripković (Vukomanović), Krstović (Ibrahim), Bastaja (Oros), M.Jović, Krstić, Abidun, Popović, S.Jović (Radojević), Adimčukvunobi (Cvetković).Ā

MLADOST: MatijaÅ”ević (Radonjić), Petrović, Marinković (Mitrović), Nedeljković, MiloÅ”ević, Alempijević (Popov), BoÅ”ković, Å ajinović, Krsmanović (Bojat), Vučićević, Đurković (Ristić).Ā

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije IMT Mladost (L)