TSC
Čukarički
"Traktoristi" teško do tri boda protiv ratobornih Šumadinaca

Četvrtak popodne nije fudbalski termin, samim tim nije privukao veću pažnju fudbalskih sladokusaca, mada to današnji akteri zaslužuju.

Sa uzbuđenjima se krenulo već od 3. minuta, Glišić je oborio Radovanovića u svom šesnaestercu, posle kraćeg dvoumljenja sudija je pokazao na penal. Loptu je uzeo Čolović, ali je prilikom izvođenja pokazao nesigurnost i poslao je pored gola, Kragujevčani su propustili priliku za rano vođstvo. Naredni period protiče u nešto mirnijem ritmu, a poremetio ga je Luka Luković postigavši pogodak za domaće udarcem sa 18 metara u 20 minutu.

IMT igra nadahnuto, mlađi Luković, Miloš, našao se u 30. minutu u idealnoj prilici nakon duplog pasa sa Ćirkovićem i njegovog centaršuta, šutirao je glavom neprecizno sa 5-6 metara razdaljine. I na kraju, igrao se drugi minut nadoknade, sam pred golmanom na 10 metara udaljenosti našao se Radočaj, ali mu je šut uz pomoć stative odbranio Pajović. Kako je odsviran kraj poluvremena ka sudiji se ustremio kapiten gostiju Miloš Vidović, posle verbalnog duela glavni sudija mu je pokazao karton, a nedugo potom i drugi žuti, odnosno crveni, pa će Radnički u nastavku biti brojčano hendikepiran.

Kragujevčani su u nastavku opasniji sa igračem manje, a Ristić je sa ivice kaznenog prostora u 57. minutu uputio pravi projektil ka golu IMT-a, na njegovu nesreću lopta je završila koji centimetar iznad prečke. Potom u 73. minutu lepu priliku propušta da realizuje i Radovanović, sa svega nekoliko metara prebacio je čitav gol.

IMT prvu priliku stvara u 81. minutu, Golubović je za delić sekunde zakasnio na centaršut Ćirkovića. Igra koju su domaći prezentovali u drugom poluvremenu nije bila lepa za oko, svesno su se povukli i branili minimalac iako su imali igrača više. To im se moglo obiti o glavu u 86. minutu, samo da je njihov bivši igrač Zorić bio malo precizniji sa dvadesetak metara.

Na kraju se taktika trenera Jandrića ipak isplatila, Novobeograđani su uzeli sva tri boda. Deveto kolo je vanredno, IMT ide u sredu do Ivanjice gde će ih ugostiti Javor, dok Radnički već u utorak dočekuje Radnik iz Surdulice.

IMT - RADNIČKI (KG) 1:0 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Nikolić Danilo. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Lovre Ilija. STRELAC: L.Luković 20.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Lambulić i Stamenić (IMT), Mitrović, Radovanović, M.Vidović i Jovanović (Radnički Kg). CRVENI KARTON: M.Vidović 45+3.min (drugi žuti) (Radnički Kg).

IMT: Gordić, Savić (Delević), Vukić (Živojinović), Glišić, L.Luković, M.Luković, Ćirković, Kodžić (Stamenić), Krstić (Golubović), Radočaj (Zuev), Lambulić.

RADNIČKI (KG): Pajović, Popović, Zorić, Radovanović, Gluščević (Jovanović), Čolović (Vidosavljević), Mitrović, Pecelj (Ouđi), M.Vidović, Ristić (Tomić), Bevis (Đurić).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije IMT Radnički 1923