Revija golova na rastanku
10.06.2024 Stevan Davidović

Kapiteni i sudije pre početka komšijskog derbija (foto: Stevan Davidović)

U 30. poslednjem kolu Područne lige Zrenjanin na gradskom stadionu kraj Tise u Novom Bečeju, u komšijskom derbiju između domaćeg Jedinstva i Vojvodina iz Novog Miloševa viđena je prava revija golova. Novobečejci su na oproštaju od svojih navijača zabeležili 12 prvenstvenu pobedu 4:3 (1:0), koju su morali braniti do poslednjeg sudijaskog zvižduka.

Početak susreta protekao je u inicijativi domaćih koju su napadali, ali bez izglednijih prilika za gol. U 35. minutu posle akcije koja nije mnogo obećavala, lopta je sa leve strane upućena do Jovana Vrebalova, koji postiže najlepši gol na utakmici, iz prve je sa nekih 25 metara loptu poslao u donji desni ugao za vođstvo 1:0, što je bio i rezultat u poluvremenu.

U nastavku domaći kreću organizovanije, imaju više prilika, da bi u 50. minutu jedan od najboljih na terenu Radovan Stojanov povisio na 2:0, a pet minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Nikola Kevrešanov za 3:0. Nagovestilo je to ubedljivu pobedu, ali tako nisu mislili gosti iz Novog Miloševa, koji su izrazili veću želju da postignu bar počasni pogodak. To im se ostavrilo u 63. minutu kada je Ivan Arsenov, posle greške domaće odbrane smanjio na 3:1. Samo minut kasnije na sceni je ponovo Stojanov, koji jednu odbijenu loptu šalje u mrežu za 4:1.  Izabranici trenera Bojana Josimovića su potom, kao i na više prethodnih utakmica zaboravili na svoju odbranu, čak se pouzdani Žolt Farkaš  sa pozicije centralnog beka prebacio u napad, što su gosti kaznili sa još dva gola. Najpre je u 76. minutu kontru istračo Mateja Radnović za 4:2, a u 85. minutu najstariji igrač na terenu Saša Nikolić je spretno prevario domaću odbranu i rutinski, kada se našao oči u oči sa mladim golmanom Filipom Vujackovim (16. godina) postavio kanačnih 4:3.

Novobečejci su ovom pobedom sa 40 bodova zauzeli 7 mesto, dok je Vojvodina 15 sa samo 6 bodova i očekuje rasplet baraža, u nadi da će sačuvati status člana Područne lige Zrenjanin.

Jedinstvo - Vojvodina 4:3 (1:0)

Novi Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalca 200. Glavni sudija: Nikola Radaković. Pomoćnici: Srđan Mijatović i Sanja Njergeš. Delegat: Milan Basta. Strelci: 1:0 Vrebalov u 35, 2:0 Stojanov u 50, 3:0 Kevrešanov u 55, 3:1 Ivan Arsenov u 63, 4:1 Stojanov u 64, 4:2 Radnović u 76, 4:3 Nikolić u 85. minutu. Žuti kartoni: Radnović i Nikolić (Vojvodina).

Jedinstvo: Vujackov 7, Perić 6, Vijatov 6, Kevrešanov 7 (Salihović 7), Mesaroški 7, Stojanov 8, Veselinović 7, Farkaš 8, Vrebalov 8, Koledin 8 (Mihajlović 7) Ilić 6

Vojvodina: Glišin 7, Kormanjoš – (Tamaš 6), Terzin 6, V. Arsenov 7, I. Arsenov 7, Atanaković 6, Nikolić 7, Savić 6, Kostić 6 (Rakić -), Isakov 6, Radnović 7

Piše: Stevan Davidović