Torlak
Zvezdara
Rad
Komšijski derbi pripao Ušću

Na stadionu IMT-a, kraj hale sportova "Ranko Žeravica", odigran je prvi meč 6. kola, a sastale su se najbliže komšije sa Novog Beograda. Obe ekipe igraju agresivno od samog početka, a Jović u 14. minutu ima idealnu priliku da domaće dovede u vođstvo, mlako je zahvatio loptu sa nekih 5-6 metara udaljenosti od gola pa je ona bila lak plen za golmana Terzića.

Utakmica obiluje žestokim duelima, sudija Gospavić je bio primoran da u prvih dvadesetak minuta pokaže tri žuta kartona ne bi li smirio strasti. U 29. minutu je dosuđen indirektan udarac za domaće unutar kaznenog prostora "studenata", iskusni Blažić je samo pipnuo loptu, a Arsić je sa 12 metara zakucao pod prečku.

Gosti brzo dolaze do rezultatskog egala, neodlučnost Kokota i Trajkovića, na ubačenu loptu sa strane, iskoristio je Dražović, ušunjao se između njih i u 34. minutu zatresao mrežu Ušća. Sudar dve ekipe veoma sličnog stila igre u prvom poluvremenu je završio nerešeno.

Dobro se igra i u nastavku, meč je pun dinamike, čvrste odbrane ne dozvoljavaju puno prilika za postizanje pogodaka. Ušće ipak jednu lepu akciju u 54. minutu kruniše golom, Jović je ubačenu loptu sa strane od Ilića sproveo u mrežu za novo vođstvo crvenih.

Gosti zatim igraju puno odvažnije, a u 63. minutu imaju dve idealne prilike i obe posle udaraca glavom iz blizine. Prvo je Kokot odbranio šut Mladenovića, da bi potom Krstović bio neprecizan. Domaći smisleno spuštaju ritam, naročito se to odnosi na njegove iskusne igrače Govedaricu i Stojanovića koji drže loptu u svom posedu.

Konačan ishod postavio je Stojanović u 89. minutu, uzevši loptu na centru stuštio se sam ka golu gostiju i rutinski savladao Terzića, za 3:1. U sledećem kolu Ušće Novi Beograd ide na Vračar gde će igrati protiv Sinđelića, a Studentski grad na Bežaniji dočekuje BASK TEK.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - STUDENTSKI GRAD 3:1 (1:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Galić Branko. STRELCI: Arsić 29, Jović 54. i Stojanović 89.min (Ušće NB), Dražović 34.min (St.grad). ŽUTI KARTONI: L.Stevanović, Miletić i A.Stevanović (Ušće NB), Pavlović, Dražović, Paunović i Nikolić (St.grad).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Kokot, Zvizdić (Miletić), A.Stevanović, Ilić, Trajković, Vukmanović (Amanović), LStevanović (Beković), Blažić (Govedarica), Jović, Arsić, Vujović (Stojanović).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, Nikolić (Mrđenović), Dražović (Džodan), Paunović, Pavlović, Gavrilović (Ljubisavljević), Knežević (Novaković).