18.10.2018 zaplanjskenovine.rs

SLI: Moravac Orion het-trikom Đokića naneo prvi poraz Zaplanjcu

Fudbaleri FK „Moravac Orion“ iz Mrštana bili su prejaki za FK „Zaplanjac“ u utakmici koja je odigrana 17. oktobra na stadionu u Gadžinom Hanu, pred oko 150 gledalaca. Gosti su naneli prvi poraz Zaplanjcu, a rezultat na kraju meča bio je 2:3.

Milan Đokić se tri puta upisao u listu strelaca; foto: Zaplanjske novine

U Zaplanjacu je bilo kadrovskih problema. Standardni štoper Dragoljub Nikolić nije bio u timu zbog nagomilanih žutih kartona, dok je Namanja Božović, možda i najvažniji igrač na sredini terena, izostao zbog zdravstvenih problema. Ako se uzmu u obzir i nefudbalski problemi u klubu zbog kojih u timu nema centarfora Marka Mitića, vidimo da su Predrag i Nenad Stamenković imali ozbiljnih problema u svakoj liniji tima.

Na samom početku utakmice videlo se da gosti imaju odličan tim i da su došli sa namerom da osvoje sva tri boda. Već u 8. minutu uspeli su da postignu gol. Posle nesigurnosti u odbrani Zaplanjca, lopta je došla na desni bok do Radivojevića koji je asistirao Milanu Đokiću kome nije bilo teško da ubaci loptu u gol.

U narednom delu utakmice domaći igrači uspostavili su balans i uspeli u dva navrata da priprete, ali Radosavljević i Mladenović nisu bili precizni.

Pokazali su igrači Moravca u 17. minutu da umeju odlično da izvedu kontra napad. Ovoga puta golman Zaplanjca Stefanović uspeo je da spreči raspoloženog Đokića da poentira.

Usledio je period dobre igre Zaplanjca u kome je odličnu rolu imao Petar Nikolić. Najpre je posle solo prodora u šestnaestercu i nedosuđenog kaznenog udarca nad njim (sudija poštovao prednost!), lopta došla do Radosavljevića koji je preciznim udarcem savladao golmana Cakića za poravnanje rezultata u 28. minutu.Nekoliko minuta kasnije, tačnije u 36. minutu, nad Lazarom Nikolićem načinjen je faul u šesnaestercu – sa bele tačke precizan je bio Petar Nikolić za 2:1 za domaće.

Posle dobro izvedenog kornera svoju šansu da postigne gol imao je Mršević, ali je neprecizno šutirao glavom.

Poslednji minuti poluvremena pripali su gostima – imali su još jednu priliku da postignu gol preko, danas odličnog, Vladimira Stefanovića, ali je njegov prezimenjak na golu Zaplanjca izašao kao pobednik u ovoj situaciji.

drugom poluvremenu fudbaleri iz Mrštana bili su dominantnija ekipa na terenu. Od prvog minuta krenuli su silovito. Vršili su pritisak na sve linije Zaplanjca sa namerom da preokrenu rezultat. U 60. i 61. minutu najbolji igrač utakmice Đokić postigao je još dva gola. Prvi posle odličnog volej udarca, a drugi posle asistencije Stefanovića.

Nastavilo se u visokom ritmu. Dominirao je tandem Moravca na sredini terena V.Stefanović – NStefanović, a u napadu svoje šanse imao je i Mitar Radivojević koji je u 76. minutu odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je njegov udarac zaustavila stativa.

Igrači Zaplanjca pokušali su preko Prokića i Aleksandra Petrovića, ali danas nisu imali snage za još jedan preokret . Golman Zaplanjca Milan Stefanović je i danas branio na visokom nivou, tome u prilog ide još jedna bravurozna odbrana u situaciji „1 na 1“ sa trostrukim strelcem Đokićem u samoj završnici meča.

Posle 11. kola i prvog poraza, FK Zaplanjac se nalazi na 5. mestu na tabeli Srpske lige Istok sa 22 boda.

ZAPLANJAC: Stefanović, Mladenović, Mršević, Stanojević, A. Petrović, Bulatović, Prokić, Stojanović (Jovanović), L. Petrović (L. Nikolić) (Stanković),Radosavljević, P. Nikolić.

MORAVAC ORION: Cakić, Tasić, Anđelković, Kostić (Stefanović), Radivojević, Stefanović (Mitrović), Đokić, Nikolić, Palurović, Đenić (Mitić), Ilić.

Jedinstvo (P) 1 : 1 SFS Borac
Pukovac 0 : 3 Budućnost
GFK Dubočica 0 : 1 Radnički (P)
Zaplanjac 2 : 3 Moravac Orion
Car Konstantin 4 : 0 Dunav
Radnički (S) 0 : 3 Temnić 1924