Radnički Pirot zasluženo prvi!

Po izuzetno lepom vremenu, u idealnim uslovima za igru, na travnatom tepihu Gradskog stadiona u Pirotu sastale su se ekipe koje pretenduju za ulazak u prvoligaško društvo.

Fudbaleri Radničkog već dugo ne znaju za poraz, u odličnoj su formi, ali strepelo se od veoma čvrste i dobre ekipe iz Varvarina, pre svega zbog značaja utakmice i imperativa pobede koji Radničkom otvara realne šanse ka željenom cilju. U prvim minutima utakmice gosti pokazuju da nisu slučajno prvi na tabeli, ali Radnički ubrzo preuzima inicijativu i često atakuje na gol rivala.

Nažalost, napadi domaćih su se završavali uglavnom do šesnaesterca Temnića, koji su koristili svaku priliku da posle prekršaja odugovlače, mada mora se istaći da je utakmica bila izuzetno korektna uz perfektno, nenametljivo i korektno sudjenje Ilije Brdara iz Novog Sada.

Pred sam kraj prvog poluvremena, igrao se 45. minut, Ćirković je uputio odličan centaršut sa leve strane, najviši u skoku bio je centarfor Piroćanaca, Aca Stojković, i oštrim udarcem glavom zatresao mrežu Temnića. Na odmor se otišlo vođstvom Radničkog od 1:0.

Radnički je počeo silovito u drugom poluvremenu, ali bez izglednijih prilika za gol. Gosti su uspeli da se odbrane posle nekoliko napada, a onda je u jednoj gužvi, posle snažnog udarca Spasića sa osamnaest metara, neko od gostujućih igrača igrao rukom i sudija Brdar je bez dvoumljenja pokazao na penal. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Stojković i povisio rezultat na 2:0.

Nošeni podrškom oko tri hiljade ljubitelja fudbala, lepo je bilo opet videti takvu sliku na Gradskom stadionu, Radniči je i dalje imao više loptu u posedu. Medjutim, sredinom drugog poluvremena došlo je ipak do opuštanja domaćih fudbalera koji su nepotrebno zadržavali loptu u nogama i pritom pravili greške. Jednu od čestih grešaka u tom delu utakmice iskoristio je odlični napadač gostiju, Milovanović, i snažnim šutem sa oko osamnaest metara zatresao mrežu golmana Radničkog, Cvetanovića.

Do kraja utakmice bez pravih prilika za gol sa obe strane. Igralo se uglavnom na sredini terena i ono što je najvažnije tri boda su ostala u Pirotu. Radnički Pirot je zasluženo savladao Temnić 1924 iz Varvarina.

Ono što je posebno krasilo ovaj derbi u predivno prolećno popodne je suđenje Ilije Brdara iz Novog Sada. Bio je to javni čas deljenja fudbalske pravde. Ovaj mladi arbitar sa FIFA znakom danas je pokazao savremeni način sudjenja, posebno derbija. Bio je uvek na pravom mestu, presuđivao precizno, odluke su mu bile jasne i nijednog trenutka nije dozvolio da varnice u derbiju zaprete najlepšim fudbalskim karakteristikama. Ilija Brdar je svojim odnosom prema igri pokazao izuzetan osećaj, dosuđivao sve ono što je bilo potrebno i bio u svemu značajan činilac da na Stadionu kraj Nišave gledamo dobar fudbal. Svaka čast! Preciznu i pravovremenu pomoć dobio je od svojih saradnika, što je pokazalo da je ova uigrana trojka dala puni doprinos časnoj igri u derbiju.

Igrač utakmice, pirotski "mister gol", Aca Stojković, je pre svega zadovoljan osvojenim bodovima. Zahvalio je publici na podršci i smatra da prava trka za bodove tek predstoji.

Marko Vidojević, šef struke Radničkog, takodje kaže da prava borba tek sada predstoji, ali je prezadovoljan pobedom  s obzirom da je Radnički preuzeo primat na tabeli.

Srpska liga Istok: Radnički - Temnić 1924  2:1 (1:0)

Gledlaca:  3000. Strelci: 1:0 Aca Stojković  45.  2:0 Aca Stojković  55. min.   2:1  Milovanović 69. min. Sudije: Ilija Brdar (Novi Sad), Dejan Petrović (Kikinda), Darko Savović  (Bačka Palanka) i Stefan Filipović (Jagodina).  Igrač utkmice: Aca Stojković.

Radnički: Cvetanović 7, Vlajković 8, Marković 8 Dojkić 8  Mančić 8 Tolić 8 Pobulić 8,(  Ilić)) Veličković 7 ( Tomović), Spasić 9, Stojković 9, Ćirković,7 ( Petrov ). Rezerve: Koković, Radičević,Petrov, Petković  Djordjević Ilić, Tomović.

Radnički (S) 1 : 1 SFS Borac
Car Konstantin 3 : 1 Jedinstvo (B)
Zaplanjac 1 : 3 Radan
GFK Dubočica 2 : 2 OFK Sinđelić
Pukovac 2 : 2 Trstenik PPT
Jedinstvo (P) 3 : 1 Rtanj
Budućnost 2 : 1 Jagodina Tabane