Kartonijada umesto golova na Bežaniji

Kraj bežanijske crkve se nijedan gost nije naigrao fudbala, "studenti" su negostoljubivi domaćini. Njihov današnji gost nema šta da izgubi, došao je kao autsajder pa bi i osvojen bod za njih bio veliki uspeh.

Gosti sa Careve ćuprije su prvi pripretili, igrao se 6. munut kada je Terzić sjajnom reakcijom izvadio loptu ispod prečke, nakon snažnog šuta Petrovića sa oko 20 metara. Domaći uzvraćaju u 18. minutu preko Nikolića koji je bio zamalo neprecizan sa desetak metara iskosa. Igra je dinamična i sa jakim tempom obzirom na stepen takmičenja.

U 22. minutu ponovo su akteri Petrović i Terzić i još jednom kao pobednik izlazi golman "studenata" odbranivši šut gostujućeg igrača sa ivice kaznenog prostora. Šanse se nižu naizmenično kao na traci, ovaj put Dražović sa 10 metara šutira glavom, ali je golman gostiju ostao bez posla, jer je krilo domaćih bio neprecizan, igrao se 30. minut. Poslednjih 15 minuta ritam je opao, na odmor se otišlo rezulatom sa početka utakmice.

Mnogo slabiji tempo igre je u nastavku, uspavanku je prekinula nespretna intervencija halfa gostiju Stupara u 60. minutu kada je panterskom intervencijom golman Knežević sačuvao svoju mrežu. Tri minuta kasnije, posle kornera, Pavlović šutira glavom sa peterca, ispred gol crte BASK-a našao se Andić i glavom loptu izbio iznad prečke.

Poslednjih dvadesetak minuta "sokolovi" su dominantniji, ali domaći u 83. minutu propuštaju još jednu šansu za pobedu, Mrđenović sa 12-13 metara šutira iz okreta visoko iznad gola. Gosti umalo da valorizuju nadmoć u 85. minutu, ali se nakon udarca Ostojića sa 12 metara isprečila gornja greda. Minut kasnije je i Stupar šutirao sa slične udaljenosti, ovog puta golman domaćih Terzić vrhovima prstiju loptu šalje u korner.

Utakmica je završena najpravednijim ishodom, remijem, tako da gosti ostaju jedina ekipa u ligi koja još nije osetila slast pobede. Sledeće nedelje Studentski grad ide u goste PKB-u u Padinsku skelu, a BASK TEK u petak dočekuje Sinđelić.

STUDENTSKI GRAD - BASK TEK 0:0

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Jović Dušan. ŽUTI KARTONI: Nikolić i Novaković (St.grad), Karišik, Vuković, Đokić, Andić, Rašković i Radulović (BASK TEK).

STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, Barišić (Džodan), Dražović (Mrđenović), Paunović, Pavlović, Gavrilović, Nikolić (Novaković).

BASK TEK: Knežević, Vukić, Karišik (Rašković), Stupar, Andić, Vuković, Pavlović, Vučinić (Avramović), Đokić (Radulović), Komadina (Ostojić), Petrović (Šarić).

Zemun 1 : 0 Jedinstvo
Radnički 3 : 1 PKB
Studentski grad 0 : 0 BASK TEK
Sinđelić 0 : 2 Ušće Novi Beograd
Teleoptik 4 : 2 Prva iskra
GSP Polet Dorćol 0 : 1 Budućnost