Jedanaesta pobeda "plavo-belih" sa Karaburme u sezoni

Detalj sa meča - foto: youtube.com/@PrvaligaSrbijeOfficial

Lider na tebeli Mozzart Bet Prve lige Srbije ne posustaje! Nakon preokreta, savladana je i Mačva i tako zabeležena 11 pobeda na do sada 14 odigranih mečeva u ovogodišnjem šampionatu. OFK Beograd je slavio rezultatom 2-1 (0-1).

Po pravom kijametu, ali po notama brojne Plave unije, koja je na ovom meču proslavila svojih 29 godina postojanja, videli smo u većem delu dinamičnu utakmicu. Trener Krunić je, protiv ekipe sa kojom su "plavo-beli" igrali mečeve u Prvoj saveznoj ligi još u 50-im godinama prošlog veka, izveo nešto izmenjeni sastav u odnosu na prethodne mečeve.

U prvih pola sata meča videli smo neubedljivo izdanje  domaće ekipe i Mačva je aktivnija. Nakon toga, OFK Beograd ima tri velike šanse! Prvo Kasalica i Marković sa nekoliko metara upućuju udarac glavom, ali prvu loptu brani golman Gočmanac, a šut Markovića pogađa prečku. Potom sledi i kazna, a evro-gol sa distance postiže Novaković u 44. minutu te postavlja krajnji rezultat prvog poluvremena.

Romantičari se bude u nastavku igre i opkoljavaju gol Mačve. Beležimo nekoliko dobrih pokušaja, pre svega Kneževića, Mituljikića i Markovića, ali okvir gola još jednom spašava goste.  U 71. minutu tamnoputi napadač Šapčana, Abdulahi, neoprezno startuje i dobija drugi žuti karton.

Samo dva minuta kasnije dolazimo do izjednačenja. Nakon ubačene lopte Knežević je precizan sa desetak metara iskosa, a nakon gola odlazi do sektora gde su najverniji navijači da zajedno proslave pogodak. Samo što su gosti izveli udarac sa centra, Marković im oduzima loptu i sa pola terena lobuje zatečenog golmana Mačve, te postiže gol za tv-špice!

Do kraja meča "plavo-beli" su još imali nekoliko prilika od kojih najbolju preko Mićića, ali rezultat je nepromenjen.

Tim sa Karaburme je na ovom meču pokazao veliki karakter i uspeo da napravio totalni preokret po natopljenom terenu. Treba im odati sve počasti za to! U narednom meču "plavo-beli" su ponovo domaćini, a na Karaburmu dolazi ekipa užičke GFK Slobode.

Radnički (NB) 1 : 1 Inđija Toyo Tires
GFK Dubočica 1 : 0 Jedinstvo (Ub)
RFK Novi Sad 1921 0 : 1 Metalac
RFK Grafičar 5 : 1 GFK Sloboda
OFK Beograd 2 : 1 Mačva
Tekstilac 1 : 0 OFK Vršac
Kolubara 0 : 2 Mladost GAT
Radnički (SM) 0 : 0 Smederevo 1924