Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost(L) - Sloga(P) 2:3

Kadeti lučanske Mladosti doživeli su prvi neuspeh na svom terenu u tekućoj sezoni. U utakmici punoj naboja, tenzije i oÅ”trih duela, Požežani su bili koncentrisaniji i zabeležili trijumf rezultatom 2-3.

Ā

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Detalj sa meča

Ā Sve je krenulo dobro po domaći sastav. Već u drugom minutu, dosuđen je kazneni udarac, nakon Å”to je defanzivac gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Penal je izveo Maričić, Jovan TeÅ”ović odbranio ali je lopta ponovo stigla do napadača Lučanaca, koji drugi put ne greÅ”i i dovodi ā€žplavo-beleā€œ do prednosti. Isti fudbaler ne koristi odličnu priliku u 9. minutu. Bio je u situaciji 1 na 1 sa golmanom Sloge, no priÅ”ao je preblizu, pa je TeÅ”ović uspeo da interveniÅ”e. Na isteku 22. minuta ā€žbeliā€œ stižu do egala. Đerić je centrirao sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, na pravom mestu se naÅ”ao Savatijević i glavom matirao Jovičića. Do kraja prvog dela, ni jedni, ni drugi nisu uspevali da naprave akciju koja bi donela viÅ”e uzbuđenja pred golom rivala. Sve se svodilo na rastrzanu i nepovezanu igru, kojoj je u velikoj meri kumovao i težak teren, pa se na pauzu otiÅ”lo nereÅ”enim ishodom. U nastavku, prvi priprećuju suparnici domaćih. Smiljanić je oprobao udarac sa distance, lopta odlazi preko gola. Igrao se 46. minut. Sedam minuta kasnije, ponovo je Smiljanić u prilici. Uspeo je da stigne do lopte pre čuvara mreže Lučanaca, obiđe ga ali je dao dug for i nije uspeo da pogodi cilj iz teÅ”ke pozicije. Isticao je čas igre, kada su Lučanci stigli da nove prednosti. Đokić je pogodio metu, udarcem glavom, nakon dobro izvedenog prekida.

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā Negoslav Đokić proslavlja pogodak sa saigračima

Ā Međutim, nije se dugo čekalo na novo izjednačenje. Ponovo je gol postignut glavom i ponovo posle upotrebljive lopte od strane Đerića. Ovoga puta precizan je bio Božidar TeÅ”ović, za 2-2. Koji trenutak kasnije Požežani ostaju sa desetoricom na terenu. Isključen je Pavlović. Kada se očekivalo da Mladost iskoristi brojčanu prednost, desilo se suprotno. Sloga je zaigrala znatno organizovanije i trud im se isplatio u 81. minutu. Božidar TeÅ”ović je počeo napad svog tima, preÅ”ao na polovinu protivnika i sa 35 metara Å”utirao na gol. Lopta odskače unutar Å”esnaesterca, vara Jovičića i zavrÅ”ava u golu, kraj desne stative, za potpuni prokret Sloge!

Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Ā  Slavlje Požežana nakon pobedonosnog gola

U narednih desetak minuta, gost je znalački čuvao mrežu i uspeo da dođe do trećeg prvenstvenog trijumfa. Treba napomenuti da su i domaći ostali sa igračem manje u 88. minutu, zahvaljujući crvenom kartonu, koga je zaradio Stanojević.