63'
57'
57'
Voždovac zatresao Javor

Voždovac je ostvario prvu pobedu tek u četvrtom kolu, može se reći zasluženo. Obe ekipe su prikazale vrlo dobru i agresivnu igru, sa puno prilika za postizanje pogotka. Što je postignuto samo tri gola pored neefikasnih napadača, krivci su vratari obeju ekipa koji su se u nekoliko navrata isticali svojim intervencijama.
Posle početnog ispitivanja snaga, prvu priliku u gol je u 10. minutu pretvorio gostujući igrač Petković, kada se najbolje snašao u gužvi i iz neposredne blizine savladao domaćeg vratara. Nepuna dva minuta kasnije Jevremović je bio neoprezan i u svom kaznenom prostoru srušio Lasickasa, a siguran izvođač najstrože kazne je bio Nikolić za poravnanje rezultata na 1:1.
Gostujući igrač Mrkaić je imao lepu priliku u 23. minutu, ali je njegov šut sa 12 metara zaustavio Trkulja. U 27. minutu najlepša akcija na utakmici za vođstvo Voždovca. Nikolić je lepo prodro po desnoj strani i divno pronašao slobodnog Hajdina, a ovaj iz prve odigrao povratnu ka mladom Nišiću koji je sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u rašlje. Do kraja poluvremena još je Nikolić oprobao svoj šut, kada u 31. minutu sa oko 18 metara šalje pravi projektil koji završava na prečki i odbija se tek koji santimetar ispred gol linije Javora.
U drugom poluvremenu potpuna inicijativa gostujuće ekipe i tri velike prilike koje su ostale neiskorišćene. Od Mrkaića u 51. i Kuveljića u 55. minutu je bio uspešniji domaći vratar Trkulja otklonivši opasnost sjajnim intervencijama, dok je Jevremović u 65. minutu bio za koji santimetar neprecizan.
Voždovac se polako oslobađa pritiska i stvara u 67. i 70. minutu izuzetno lepe šanse, kada Gjorgjievski, a potom i Bošnjak upućuju loptu glavom, a gostujući vratar Jevrić u obe situacije bravurozno interveniše. Utakmica ne gubi na dinamici i već u 74. minutu uzvraća Javor, Dolmagić snažno šutira sa 7-8 metara u vratarev levi ugao, ali Trkulja ponovo izlazi kao pobednik.
Zanimljiva situacija se dogodila u 86. minutu kada Mrkaić postiže pogodak za Javor, a posle dužeg razmišljanja prvi pomoćni Peranović je odlučio da podigne zastavicu i poništi ga. Da li ispravno ili ne pokazaće tek naknadno gledanje snimka.
Da osigura pobedu imao je danas zapaženi Nikolić u 90. minutu, ali je njegov šut sa 12-13 metara završio na stativi. Poslednju nadu za izjednačenjem je propustio gostujući half Kuveljić u drugom minutu nadoknade, kada posle kornera biva najviši u skoku i šalje sa 5 metar loptu u sam ugao, ali je Trkulja ponovo sjajno intervenisao i izrastao u glavnog junaka današnje utakmice.

VOŽDOVAC - JAVOR MATIS 2:1 (2:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Minaković Nenad. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Olajoš Nađ Matija. STRELCI: Nikolić 13.min (k.u.) i Nišić 27.min (Voždovac), Petković 10.min (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Trkulja (Voždovac), Kuveljić, Đerić i Cvetković (Javor Matis).
VOŽDOVAC: Trkulja, Bošnjak, Stojčev, Nišić (Mašović), Lasickas, Daničić (Krasić), Mikić, Jevtić (Gjogjievski), Purtić, Nikolić, Hajdin.
JAVOR MATIS: Jevrić, Jevremović, Kuveljić, Piščević (Jovanović), Đerić (Krnić), Dolmagić, Kolaković, Sević (Cvetković), Petković, Mrkaić, Amanović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Voždovac Javor Matis