Kolubarci iskopali bodove u Dobanovcima

Prvo poluvreme tvrdo, ekipe su prevashodno čuvale svoj gol sa pojačanim odbranama. Iz takve igre su proistekle samo dve šanse, po jedna na obe strane, s tim što su gosti svoju iskoristili. Prvi su pripretili Dobanovčani preko Emeke u 18. minutu, iz povoljne situacije doduše malo iskosa šutirao je iznad gola.
U 24. minutu na centaršut sa krila, half gostiju Vasiljević je nesebično vratio loptu na peterac, a Đenić je glavom sproveo u gol. Rezultatom 1:0 za Kolubaru se otišlo na odmor i to bi bilo sve što je moglo da se zabeleži od zanimljivosti u prvom delu.
I u nastavku je viđena velika borba, a Kolubara prva dolazi do šanse u 51. minutu. Jovanović je posle udarca iz ugla bio najviši u skoku, ali loptu šalje desetak centimetara pored stative. Domaći uzvraćaju 3 minuta kasnije, Smiljanić je ubacio do Čermelja koji loptu na 8 metara od gola lepo prima na grudi, namestio se i šutirao visoko iznad prečke.
Gosti izvode brz kontranapad u 67. minutu, Andreja Stojanović je izbacio Đokića koji je izbegao ofsajd zamku i došavši u šesnaesterac predriblao domaćeg golmana, ali je sebi dao dug for i otišao u mrtav ugao. Za to vreme su se odbrambeni igrači Budućnosti vratili i šansa je otišla u nepovrat.
Budućnost konstantno napada, međutim zbog čestih prekida i malo preteranog simuliranja i valjanja po travi gostujućih igrača, igra je bila rastrzana. Bilo je puno nervoze kod igrača i treba napomenuti da je glavni sudija podelio za 90 minuta čak 9 žutih kartona, što zbog nedozvoljenih startova, što zbog prigovora.
Domaći ipak stvaraju veliku priliku za izjednačenje u 89. minutu, Vladisavljević je poslao sjajan centaršut, a Smiljanić je za malo zakasnio i loptu sa 3 metra razdaljine od gola samo okrznuo glavom i poslao u gol-aut.
Ovo je bio prvi poraz Budućnosti u tekućoj sezoni, a sledećeg vikenda idu na noge Trajalu u Kruševac, dok Kolubara u Lazarevcu dočekuje Jagodinu.

BUDUĆNOST - KOLUBARA 0:1 (0:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Cvetković Ivan. STRELAC: Đenić 24.min (Kolubara). ŽUTI KARTONI: Tasić, Čermelj, Emeka i Novaković (Budućnost), Janković, Rakić, Đenić, Urošević i Velimirović (Kolubara).
BUDUĆNOST: Katić, Tasić, Čermelj (Vladisavljević), Lučić, Dobrijević, Ilić (Jeličić), Smiljanić, Emeka (Markišić), Janjić, Novaković, Ivančević (Rakić).
KOLUBARA: Velimirović, Janković (Urošević), Rakić, A.Stojanović (Bosančić), Vasiljević (Ilić), F.Stojanović, Đenić, Đokić, Cvetković, Vučetić, Jovanović (Bojović).