Prvi trijumf Bačke 1901 u prolećnoj polusezoni

03.04.2021 facebook.com/fkbackasubotica

Bačka 1901 je napokon zaigrala kako i dolikuje renomiranom klubu. U prvih 45 minuta igrači Bačke 1901 bili su bolji i agresivniji, posebno maestralni Milivoj Krmar koji je i postigao oba gola, ali i Pavle Šljivančanin kojeg lopta još ne sluša u potpunosti.

U nastavku utakmice Bačka 1901 i dalje dominira, mada su i gosti u par navrata opasno pripretili. Ipak, mladi Žiža u 76. minutu lepim pogotkom raspršuje snove Slobode.

Bačka 1901- Sloboda 3:0 (2:0)

Stadion kraj somborske kapije. Igrano bez prisustva gledalaca. Delegat: Saša Simić. Sudija: Aleksandar Janković. Pomoćnici: Petar Milanović i Vladimir Radosavljević; četvrti sudija: Neđo Mrđa. Posmatrač: Branislav Ćaćić. Strelci: 1:0 Krmar 7. minutu, 2:0 Krmar 25. minutu i 3:0 Žiža 76. minutu. ŽK: Dunjić, Šljivančanin (Bačka 1901) i Mijatović (Sloboda).

Bačka 1901: Stajković, Ćulibrk, Dunjić (83’ Simić), Bjedov, Mezei, Anđić (83’ Kežman), Kostić (75’ Đurović), Krmar, Glišović (83’ Lončar), Provči (66’ Žiža), Šljivančanin.

Sloboda: Živkov, Maljukan (46’ Radulaški), Mijatović, Pavlović, Ćulibrk, Cvijanović (46’ Galić), Spahić, Kondić, Rusić (46’Savić), Vrbački, Erdeljan.