Studenti održali predavanje Surčincima

Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vijanović

Okršaj komšija kraj bežanijske crkve počeo je sa uzbuđenjima već od 5. minuta, Kuzmanović je glavom prebacio gol gostiju sa nekih 8-9 metara razdaljine. Nisu se tu domaći zaustavili, neprestano napadaju, a u 16. minutu i dolaze do vođstva. Jovanov je uputio idealan centaršut na penaltik, a Gavrilović glavom loptu sproveo u mrežu.

Nakon toga nastupilo je zatišje sve do 32. minuta kada gosti imaju idealnu šansu da izjednače, ali je Gavrilović, iako usamljen, loptu sa 14 metara poslao pored stative. U prvom minutu nadoknade Rankovića je iznenadila lopta na petercu posle udarca iz ugla, tako da ni tu priliku Surčinci nisu iskoristili da poravnaju rezultat.

Bez dešavanja je u nastavku do 54. minuta kada je Paunović sa 16 metara pokušao da ugrozi gol Jedinstva, međutim bio je zamalo neprecizan. Minut kasnije je 2:0, Stokić je uputio oštar centaršut sa strane, Gavrilović samo otvorio stopalo i poslao loptu u gol.

U 59. minutu je već 3:0, ovaj put strelac je Kuzmanović, a asistent Paunović. Ne spuštaju domaći nogu sa papučice za gas, Mladenović u 61. minutu lepo šutira sa 12 metara, ovaj put Novaković je odbranio. Jedinstvo je moglo do počasnog pogotka u 87. minutu, ali Rodić šutira slabo glavom sa peterca, pa je to bio lak plen za Bojovića. Gosti ipak postižu pogodak preko Arsića u 89. minutu, pa je konačan rezultat glasio 3:1.

Studentski grad se pokazao kao homogena i čvrsta ekipa kojoj gosti iz Surčina nisu bili dorastao protivnik. U sredu se nastavlja prvenstvo kada će studenti biti gosti vodećeg Radničkog sa Novog Beograda, dok Jedinstvo u Surčinu dočekuje poslednjeplasirane Leštane.

STUDENTSKI GRAD - JEDINSTVO 3:1 (1:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Radovanović Aleksandar. POM.SUDIJE: Rajković Miloš i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Gavrilović 16. i 55. i Kuzmanović 59.min (St.grad), Arsić 89.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Paunović, Kuzmanović i Stokić (St.grad), Žmirić i Jovanović (Jedinstvo).

STUDENTSKI GRAD: Bojović, Jovanov (Arsović), Marinković (Vukotić), Marković, Milanović, Mladenović, Kuzmanović, Gavrilović (Dragojlović), Paunović (Đurđević), Jovanović (Milošević), Stokić.

JEDINSTVO: Novaković, Živanović, Bukvić, Jovanović, Anđelković (Sedlarević), Antić, Gavrilović (Vukićević), Mikić (Rodić), Ranković, Žmirić, Goronja (Slavković).