Bečejci deklasirali Vranjance

12.03.2022 V. Jankov

Trostruki strelac: Marko Novaković je stigao do golgeterske "kote 16" - foto: V. Jankov

Tisa je preduboka za Vranjance! Bečejci su u blistavom izdanju deklasirali drugoplasiranu ekipu prvoligaškog karavana sa kojom će, već u sredu, igrati četvtfinalnu utakmicu kupa Srbije u Vranju. Da na golu gostiju nije bio izvanredni Milan Tasić, koji je zaustavio, čak, 14 lopti ka njegovom golu,gepek Vranjanaca bi bio puniji golovima.

Posebno je raspoložen bio Marko Novaković, koji je postigao tri gola i stigao do goleterske "kote 16". Načeo je mrežu rivala, posle asistencije Stanojevića, već u četvrtom minutu. To je dodatno motivisalo igrače trenera Igora Šoša da atakuju kao golu protivnika, ali najveći krvac što se na odmor otišlo minmalnim rezultatom je, već pomenuti golman Tasić, koji je u ovom periodu odbranio devet šuteva, nekoliko puta su domaći igrači promašili "zicere", a Mitić je u osmom minutu uzdrmao stativu.

Ponovo su Bečejci na vreme postigli gol u nastavku. Ovoga puta je, posle asistencije Goluba, strelac bio Boris Bodonji u 25. minutu. Samo dva minuta kasnije Marko Novaković je realizovao penal sa šest metara, a minut posle toga je oduzeo loptu rivalu na sredini terena i sam krenuo se ka golu Vranjanaca, a kad mu je golamn krenuo u susret majstorski je loptu podbo i ona je završila putanju u mreži za 4:0. Tačku na rezultat stavio je Aleksandar Mandić u 31. minutu, a asistent je i ovoga puta bio Golub, kome se nije dalo da se upiše u listu strelaca, jer je u 36. minutu uzdrmao stativu.

Bečej 2003 - Vranje 5:0 (1:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 300. Sudije: Petar Radojčić (Sremska Mitrovica) 8, Miloš Jocović (Vrbas) 8. Strelci: 1:0 Novaković u 4, 2:0 Bodonji u 25, 3:0 Novaković u 27. (6 m), 4:0 Novaković u 28, 5:0 Mandić u 31. minutu. Žiti karton: D. Tasić (Vranje). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 5 (4+1), Vranje 4 (2+2). Igrač utakmice: Marko Novaković (Bečej2003)

Bečej 2003: VADASKI (9 odbrana) 7,5, STANKOVIĆ 7,5, JOVANOVIĆ 8, NOVAKOVIĆ 9, STANOJEVIĆ 7,5, Jorgić (2 odbrane) 7, Živić 7,5, Mitić 7, Korać 7,Bodonji 7,5, Mandić 7, Golub 8.

Vranje: M. TASIĆ (14 odbrana) 8, DODIĆ 6, MILOSAVLJEVIĆ 6,5, D. TASIĆ 7, JOVANOVIĆ 6,5, Milenković -, Krstić 6, Stojanović 6,5, Ivanović 6, Ristić 6,5.