"Malene" teško do nove pobede

Detalj sa utakmice Kraljevo-Vojvodina

Kraljevo je ugostilo i teškom mukom pobedilo neugodnu Vojvodinu 021 koja je pokazala zube i ostavila dobar utisak na parketu „kutije šibica“. Nakon početnog vođstva „malenih“, gošće su napravile seriju 7-0 (svi koševi Šad Meknil), da bi sredinom prve četvrtine Kraljevo, zahvaljujući vrlo razigranoj Tajlor Edvards, stiglo do vođstva. „Malene“ su u prvom poluvremenu imale nekoliko puta i po devet poena prednosti, ali su Novosađanke znale da uzvrate. Meknil i Stojić su uspele da u poslednjim sekundama utakmice Vojvodini donesu i vođstvo 37-36, ali košem iz prodora sve poništila Edvards i domaće su otišle na veliki odmor sa poenom prednosti.

U drugom poluvremenu domaće su sve vreme bile u vođstvu, posle trojke Vasiljević, „malene“ su prvi pout imale i dvocifrenu prednost, ali je Meknil i to poništila trojkom za kraj treće četvrtine. U poslednjih deset minuta drama, gošće se nisu predavale, tri puta su stizale zaostatak od desetak poena razlike,a na 43 sekunde pre kraja meča Selaković je pogodila za vođstvo 69-68. Kraljevo je odgovorilo preko Tajler, koja je u drugom poluvremenu igrala kudi kamo slabije nego u prvih 20 minuta. Vojvodina je imala 9 sekundi za napad za pobedu, ali je Meknil promašila,a Tajler sa linije penala pogodila jedno slobodno bacanje za konačnih 71-69.

Tesna i teška pobeda košarkašica Kraljeva protiv novosadske Vojvodine

ŽKK KRALjEVO – VOJVODINA 021 71 – 69 (22-19, 16-18, 18-10, 15-22)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 500 Sudije: Radosavljević (Kragujevac), Ljubić i Stanković (Niš)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 22 (12 sk), Izli 8, Brajković 11 (6 sk), Stevanović, Vasiljević 3, Edvards 21 (5 sk, 7 as), Janić, Nedeljković, Nestorov, Mehović, Tešić 6 (8 sk), Stojanović.

VOJVODINA 021: Meknil 31 (6 sk), Živković, Marjanović, Jakovljević 3, Marić 5 (11 sk), Janković (6 sk), Stojić 20 (6 sk, 8 as), Đukić 1, Tompson 6, Selaković 3.