Surčinski "Čelzi" petardirao Sinđelić

Na zatvaranju 28. kola u Surčinu su se sastali domaće Jedinstvo i Sinđelić. Utakmica je sa velikim ulogom, jer je opstanak u ligi bio u pitanju.

Surčinci su krenuli ofanzivno i nakon samo pedesetak sekundi propustili priliku da povedu. Vuković je lepim pasom ostavio Sandulovića samog na 7-8 metara od gola, ali ovaj nije bio dovoljno skoncentrisan da lopti nađe put do mreže. Taj propust je ispravio Puzović u 6. minutu kada je rezantnim udarcem sa 14 metara loptu smestio u ćoše za vođstvo. Sinđelić se potom na kratko probudio, a Dragojlović udarcem sa ivice kaznenog prostora u 13. minutu dobro zagrejao dlanove Novakovića.

U 16. minutu već je 2:0, Pantazis je krenuo sa centra i prošao kroz odbranu "orlova" kao kroz švajcarski sir, da bi potom rutunski završio solo prodor. Puzović je mogao da osigura pobedu Jedinstvu u 23. minutu, izašao je sam pred gol gostiju, ali je neobjašnjivo tukao kraj gola. Seriju promašaja domaćih nastavio je Ranković u 29. minutu, sa svega 4-5 metara loptu je poslao tik pored stative. Gosti sa Vračara su potpuno nadigrani, a što nisu primili više od dva gola kriva je odsutnost koncentracije kod Surčinaca u odlučujućim momentima. Domaći do pauze ipak stižu i do trećeg gola, a on je bio delo Mitrovića sa "kreča" u 41. minutu. Prethodno je Katić u svom šesnaestercu srušio Vukovića u izglednoj šansi za postizanje pogotka.

Jedinstvo nastavlja da stvara i ćerda šanse i u drugom poluvremenu, u 47. minutu Sandulović sa tri metra, neometan, šutira pravo u golmana Markovića. Sandulović je zatim u 56. minutu bio asistent za četvrti pogodak svog tima, a strelac bek Stanić. Sinđelić je danas neprepoznatljiv, a do počasnog pogotka je mogao stići na isteku sat vremena igre, međutim Dragojlović se nije proslavio, sa 4-5 metara je tukao glavom pored gola. Posle ove propuštene prilike za goste, Jedinstvo ponovo ima još jednu, ovaj put šut Sekulića u 67. minutu maestralno je odbranio Marković. Neka tri minuta kasnije iskusni centarfor Jedinstva Ranković kruniše sjajan pas Pantazisa i postiže peti gol za "Čelzi".

U drugom poluvremenu su odbačeni štitovi, stvara se puno šansi na obe strane. Igrao se 74. minut kada, posle kornera, Katić sa svega nekoliko metara ne uspeva da savlada domaćeg golmana. Poslednja prilika na meču viđena je u 89. minutu kada je Savić sa oko 25 metara zatresao prečku Jedinstva. Ostao je rezltat 5:0, sa ova tri boda Surčinci su obezbedili opstanak, dok se "orlovi" nalaze u veoma teškoj situaciji što se statusa tiče.

Naredne subote od 17 časova Jedinstvo ide na noge Prvoj iskri u Barič, dok Sinđelić još jednom gostuje, ovaj put Teleoptiku u "Zemunelu".

JEDINSTVO - SINĐELIĆ 5:0 (3:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Božović Nikola. POM.SUDIJE: Šćepanović Bojana i Galić Branko. STRELCI: Puzović 6, Pantazis 16, Mitrović 41. (k.u.), Stanić 56. i Ranković 70.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Mićić (Jedinstvo), Dragojlović, Pitik i Katić (Sinđelić).

JEDINSTVO: Novaković, Stanić, Mićić (Živković), Pantazis, Maksimović, Mitrović, Sandulović (Sekulić), Puzović, Ranković (Broćeta), Vuković (Vranešević), Hebilji (Nešić).

SINĐELIĆ: Marković, Pitik (Radlovački), Obradović (Kostić), Golubović (Lazić), Andrić, Dragojlović, Pešić (Novitović), Spasić, Mitić (Savić), Katić, Đorđević.